şükela:  tümü | bugün
  • kapsama alanı içerisinde iseniz kablosuz, fiber veya adsl olarak internet sağlayıcısıdır. altyapıyı (bkz: türk telekom)'dan sağlıyorlar.
    kısacası taahhütsüz, kablolu veya kablosuz internet sağlıyorlar ama vermiş oldukları hız aşırı derece düşük kalıyor. wifi üzerinden bahsediyorum, modem ile hız ne kadar etki eder bilemiyorum. yinede yoklukta bulunduğunuz yerde var ise işinizi görebilir.
  • bulunduğumuz sitede altyapı olmadığı için son çare olarak site yönetiminin başvurduğu internet sağlayıcısı. gelip kurulumu yapıyorlar. ilk kurulumda 250 tl ücret talep ediyorlar. bu fiyata modem+aktivasyon+kurulum ücreti+ilk ayın faturası dahil. maksimum 8 mbit internet veriyorlar, internet sitelerine 16, 24 mbit eklemişler ama hikâye o iş. 8 mbit sınırsız, kotasız, taahhütsüz paketi aylık 35 tl. ön ödemeli sistem var. istediğiniz ay kullanıp, istemediğiniz ay kullanmayabilirsiniz. ödemeleri online olarak web sitelerinden yapabiliyorsunuz.

    online oyun oynayanlar için ping biraz yüksek ama onun dışında memnunuz. altyapı olmayan yerde, yoklukta iyi. speedtest 6-7 mbit arası değişiyor.