• altyapı olmayan yerlere uzak wifi aracılığıyla hizmet götüren bir firmalardan biri.

bulundugunuz binaya bir anten takılıyor. bina içi kablolalama ve standart modem sonrası internete kavuşuyorsunuz.

binaya takılan anten, o bölgedeki esas verici sayesinde kablosuz internet hizmeti sağlıyor size.
  • bulunduğumuz sitede altyapı olmadığı için son çare olarak site yönetiminin başvurduğu internet sağlayıcısı. gelip kurulumu yapıyorlar. ilk kurulumda 250 tl ücret talep ediyorlar. bu fiyata modem+aktivasyon+kurulum ücreti+ilk ayın faturası dahil. maksimum 8 mbit internet veriyorlar, internet sitelerine 16, 24 mbit eklemişler ama hikâye o iş. 8 mbit sınırsız, kotasız, taahhütsüz paketi aylık 35 tl. ön ödemeli sistem var. istediğiniz ay kullanıp, istemediğiniz ay kullanmayabilirsiniz. ödemeleri online olarak web sitelerinden yapabiliyorsunuz.

online oyun oynayanlar için ping biraz yüksek ama onun dışında memnunuz. altyapı olmayan yerde, yoklukta iyi. speedtest 6-7 mbit arası değişiyor.

geç gelen edit: kesinlikle uzak durun ilk başlarda iyi olan hızları zamanla çakılıyor, sürekli sorun yaşatıyor ve çözüm üretmiyorlar. bunun yerine gidin turkcell superbox alın.
  • nisan ayından beri kullanıyorum *, umduğumdan daha iyi çıktı. kaç kere fırtına, yağmura maruz kaldı ona rağmen 1 kere bile kesinti yaşatmadı. hızıda %90 tam randımanlı aldım. çok memnun kaldım. geçiçi konaklama yerlerinde (yazlık, memleket vs) süper bir çözüm. eğer kapsama alanı içindeyseniz kişisel tecrübelerime göre memnun kalacağınız düşünüyorum. hızı istediğiniz ay değiştirebiliyorsunuz, 1 ay 16 mb 1 ay 8 mb gibi.
    ödemediğiniz anda yok icra yok taahüt cezası filan hiçbir şey yok, en güzel yanı bu.
    kontörlü internet.
  • 2.3 mbps internet ile 130 tl ödemek zorunda olduğum hede. kesinlikle pişmanlıktır. altyapı gelene kadar beklemek bundan daha yeğdir. bulaşmayan uzak dursun.
  • kapsama alanı içerisinde iseniz kablosuz, fiber veya adsl olarak internet sağlayıcısıdır. altyapıyı (bkz: türk telekom)'dan sağlıyorlar.
    kısacası taahhütsüz, kablolu veya kablosuz internet sağlıyorlar ama vermiş oldukları hız aşırı derece düşük kalıyor. wifi üzerinden bahsediyorum, modem ile hız ne kadar etki eder bilemiyorum. yinede yoklukta bulunduğunuz yerde var ise işinizi görebilir.
  • arkadaşlar tek kelime ile pişmanlıktır... dünya kadar para ödeyip 0.98 mbps evet 1 değil 0.98 mbps hız ile internet kullanmak istiyorsanız hemen kullanmaya başlayın.bulunduğumuz mahallede henüz tt altyapısı olmadığı için mecburen bağlattık. kullanmaya başladığım günden beri daha verimli olarak bir kez bile kullanmadım. çevremde memnun olan bir kişiye de rastlamadım. bizim başımız yandı sizin yanmasın diye yazıyorum.
hesabın var mı? giriş yap