şükela:  tümü | bugün
 • denzel washington'un yonetmenligini yaptigi, gercek hayattan uyarlanmis film.
 • reklamlarindan* fazla duygusal, tutucu afrika amerikali*lari hedef seyirci* olarak aldigi izlenimini uyandiran hareketli resim*. *
 • muzikleri mychael danna`a ait. filmin basi kamasutra ve exotica filmlerindeki gibi alisilmamis dogu ezgileriyle basladiysa da ilerleyen bolumlerde mychael danna yine kendini asmis dedim.
 • babam ve oğlum gibi bir seyirlik. öyle içli, öyle dokunaklı... odunsan yaklaşma bile.
 • eger hayattaki cogu seye sinirlenen, surekli icerisinde bir ofke yasattigina inanan tiplerdenseniz mutlaka izlemeniz gereken bir film. denzel abimiz; ust duzey asker olmasi yonunden ayni fakat psikiyatrist olmasi acisindan farkli bir rolle karsimiza cikiyor. filmde derin hayat, sevgi, affedicilik ve nefret uzerine mesajlar bulunuyor. film uzun (yaklasik 2 saat) olmasina ragmen sikmiyor hatta sonuna dogru merak oranini ve heyecani arttiriyor.

  kisaca konusu ise; antwone, amerikan donanmasinda subay olan genc, zenci bir askerdir. kendisine yapilan bazi sarkastik esprilere ve ithamlara, aninda ve asiri sinirli sekilde karsilik verme aliskanligina sahip olan ofkeli genc ve ayni donanmadaki psikiyatrist doktor ile tanismasiyla olaylar gelisir.
 • herkes için aynı düzeyde adil olmayan hayatın, korkuttuğu, cesaretini kırdığı, ezikleştirdiği insanların, izleyip (belki) hayatlarının akışını değiştirebileceği yol ve yöntemleri öğrenebileceği güzel bir film. nasıl şanssız olduğunuz çokda önemli değil aslında. belki evlatlar arasında en az sevileni sizdiniz veya sevecek bir anne veya babaya sahip olmadınız, belki de çevreniz tarafından itilip kakıldınız, güçsüz olduğunuz için sindirildiniz. hangi yolla olursa olsun çocukluğunda sindirilenler, büyüdüğünde genelde içine kapanık, güvensiz, cesaretsiz ve korkak olurlar. işte bu film size, başarılı olmanıza engel olan, önünüzü tıkayan geçmişte yaşadığınız bu kötü anıların üzerine nasıl gitmeniz gerektiğini gösteriyor. antwone, ona kötü olan herkesi, herşeyi, sesini yükseltmekten korkmadan tek tek yargılıyor, üzerine gidiyor ve daha iyi bir insan oluyor.
 • koca adamı sabahın köründe ağlatan film. senin hikayen, benim hikayem, hepimizin hikayesi. yolda gördüğümüz insanların suratlarına baktığımızda o an aklımıza hiç bir şey gelmez, ama işte herkesin arkasında bıraktığı bir yol, yaşanmışlıklar acı tatlı vardır elbet. bazılarının gözlerinde bir derinlik bir buğu olur, işte o.
 • insana " ulan kim bilir dünyanın neresinde kim bilir daha ne hayatlar, ne sıkıntılı dönemler yaşayanlar var" dedirten cinsten bir filmdir. kendimce kıymetli film kategorimde olan filmlerden biridir. tek bir ufak fikir değişikliği, tek bir kişi hayatta çok büyük farklılıklar yaratabilir bunun en güzel kanıtı bu hikayedir.
 • kötü yaşanmışlığın duygu ile güzelleşebileceğini gösteren nadide bir hikaye..iyiliğin ve dokunaklılığın filmi..
 • denzel washington hayranı olarak, yayınlandıktan 11 yıl sonra izleyerek kendime kızmama neden olan film.

  denzel abimizin yardımcı oyuncu rolünde yönetmenliğini de konuşturduğu film, duygusal bir anda izlenirse, ağlatır.

  bu net.

  sözlükte pas geçilen bir film olması ise enteresan açıkçası.