şükela:  tümü | bugün
  • insan ırkının anunnaki'ler tarafından yaratılması ismi ile malesef masal seven halkımız tarafından 1000'in üzerinde kişi tarafından favorilenmiş başlıktır.

cevabım da bu entry'dedir, kaybolup gitmesin, belki birkaç kişiyi bu hurafelerden kurtarabilirim.

(bkz: #81276514)
  • evet şu anda durum 1145 fav'a 1 fav :)

gerçekler bizim ülkeyi sarmıyor arkadaş :) masal istiyor millet, boşuna masal anlatanlar iktidarda değil.
  • insan ırkının anunnaki'ler tarafından yaratılması başlığında yazanları okumadım ama ben de favoriledim. millet masallara inanmak istiyorsa yeni masallar da olsun. binlerce yıllık masallardan sıkıldık zira.
  • en az olayın kendisi kadar saçma serzeniştir.

dostum insanların o entryi favlıyor olması onu bilim gibi algıladığından ya da ona inandığından olmayabilir. basitçe mitoloji, fantastik/bilim kurgu seviyor olabilir, kurgu hoşuna gitmiş olabilir. şahsen benim de hoşuma gitti prometheus'daki kurguya benzediği için.

hem bilimsel olmaya çalışıp hem de fav karşılaştırması yapmak ve üstüne üstlük bunun için de başlık açmak da ne bileyim biraz şey.
  • yanlıştır anunnaki'ler değil amınnaki'ler tarafından yaratıldık.
  • başlıkta serzeniş yoktur. fav ile yapılan şey ironidir-espridir, gerçek yerine saçmalıklara duyulan meraka dikkat çekmedir. fav'dan başka ölçme amacı ile kullanılabilecek metrik yoktur.

ayrıca yüce ekşi sözlükte olmadıklarını varsaysak da, malesef böyle hurafelere çokça inanan da vardır, milyonlarca insan vakti ile daniken tarafından uydurulan saçmalıkların peşinde koşmuştur.
  • inanmiyorsan bile saygi duyacaksin
  • mitolojik hikayeleri severim sinemaları da güzel oluyor. mitoloji işte gerçek olan tanrı'yı zaten biliyoruz.
  • allah inanci olan biri degilim. fakat aminogullari annunnakiler (ananinkiler diye okuyorum la) eger insan (canli varlik) yarayabiliyorlar ise kafalari basmadi mi amk robot yapmaya? daha dusuk teknoloji. sabahin 7 sinde sarhos sekilde cok mu sig dusundum lan ben suan?