• bir uzak masaüstü bağlantı programı.

en az teamviewer kadar hızlı çalışıyor ancak yönetici olarak çalıştırılmazsa uzaktan bağlanan kişi pek çok mouse-klavye hareketini gerçekleştiremiyor. teamviewer gibi bir dosyayı kendi bilgisayarınızdan kopyalayıp uzaktaki bilgisayara yapıştırabiliyorsunuz. dosya yönetici arabirimleri ile uğraşmanıza gerek yok.

bir de sanki bir lisans limiti yok bu programın. aylardır kullanıyorum yüzlerce bilgisayara bağlandım ve "dur bilader ne yapıyorsun" diye mesaj henüz gelmedi.
  • teamviewer kadar alengirli değil; ki bu bence iyi birşey. çok daha pratik ve olması gerektiği gibi çalışan bir program. bence şu an alternatifleri arasındaki en iyisi.

(bkz: sana puanım dokuz kankam)
  • an itibariyle teamviewer gibi paralı olmuştur. geçmiş olsun.
  • (bkz: nomachine nx)
    (bkz: freenx)
  • linux için yapışkan tuşlarda sürekli problem çıkartan uzak masaüstü bağlantı programı.

xdotool ile birlikte kullanılmasında yarar var.
  • bir uzak masaüstü bağlantı programıdır. oldukça kullanışlı ve anında indirilebilen basit bir yazılımdır. çoğu firmam ile yapmam gereken sistem girişlerinde benim hayatımı kurtarmaktadır.

"şimdi şuraya giriyoruz. evet karşınıza ne çıktı? aa yok hayır, o değil. geri gelebilir misiniz? şimdi karşınıza çıkan ekranda ne görüyorsunuz? sol menüde 4. sırada karşınıza şu çıktı değil mi? evet ona giriş yapabilir misiniz?" gibi süreç üzerindeki kontrolümün oldukça zayıf olduğu durumdan etkinliğimi oldukça artırabildiğim bir duruma geçiş yapabilme imkanı sağlayan kullanışlı program.
  • "ticari kullanım şüphesi" diye kafa siken teamviewer'dan sonra ücretsiz olmasıyla iyi gelen ancak 60 saniyede bir bağlantısı kopan yazılım.
  • ara sıra hayat kurtarır. o yüzden mobil cihazlarda ve pc'de sürekli bulundurulup onaysız girişlere izin verilebilir.
  • en iyisi icin (bkz: chrome remote desktop)
  • helpdesk senaryosunda alanında bir numaralı yazılım, zırt pırt para istememesi, her platformdan kullanılabilmesi çok öne taşıyor, android client üzerinde bir kaç klavye tatsızlığı dışında bir yamuğunu görmedim.
hesabın var mı? giriş yap