şükela:  tümü | bugün
  • 2019'da çıkacak yeni bir rol yapma oyunuymuş. güzel görünüyor, fakat telefon oyunu olmazsa oynamam söyleyeyim şimdiden de, ona göre telefona çıkarsınlar. sonra oyunumuz niye tutmadı diye ağlamasın kimse.
  • herhangi bir sebepten "oyunumuz tutmadı" diye ağlayacak kişilerin geliştirdiğini düşünmediğim video oyunu. özellikle geekyapardaki söyleşiden sonra ben ve benim gibi bağımsız oyun tüketen, yurtiçi üretimine de katkıda bulunmak isteyen pc oyuncularının desteğini alacağını düşündüğüm, "mobil olmazsa ben yokum o zaman naparsınız ha" diyenleri takıp yaptıkları işi eğip bükmemelerini rica ettiğim oyun geliştiricilerinin web sayfasını da şuraya koyalım.
    https://www.anytowngame.com/
    takipteyiz, bekliyoruz.
  • anlatılmak isteneni anlamak yerine kelimelerin ilk anlamına odaklanıp ayar verdiğini zanneden işsiz ezikler dışında kimse oynamaz sadece pc'ye çıkarsa. böyle bir durumda ağlamaz tabii yapımcıları ama üzülürler. sanki zevkten mobil olmazsa ben yokum diyoruz gibi mal mal yorum yapmadan önce bir düşün bakalım bir çalıştır saksıyı. ben oynasam ne olur oynamasam ne olur, adamların umrunda olur mu, ben aslında orada ne demek istiyorum.

rpg'leri severim ama ne kadar iyi olursa sadece pc'ye çıkarsa hayatta oynamam. bilgisayar başında geçirebildiğimiz zaman git gide azalıyor ve sıranın buna geleceği kadar değersiz değil o zaman. hal böyleyken bilgisayar başına oturup oyun oynayabildiği kısıtlı zamanda tercihini bu oyundan yana kullanması için baya işsiz olması lazım insanın.

bu tarz oyunlar bir hayatı olan insanlar tarfafından mobilde, tablette ya da mac'te yani ancak boş zamanda oynanabiliyor maalesef. yapımcılarına tavsiyem geekyapar takip eden ergenlere değil daha genel yorumlara prim vermeleri. o adam ne olsa oynayacak zaten, bu oyunu bu oyun olduğu için oynamayacak. hearthstone gibi cross platrform yapmaya çalışsınlar en azıdan.
  • anytown garage sale monsters

türü: rpg / ccg / adventure
    platformlar: ıos, android, steam
    çıkış tarihi: kasım 2019

resmi web sayfası

eşim ile beraber geliştirdiğimiz rol yapma oyunu. oyunun üretim süreçlerini tamamen şeffaf olarak sizlerle paylaşıyoruz.

anytown haber bültenine kayıt olarak, oyunun tüm tasarım dökümanlarına ve iş planlarına (google drive klasörlerine) canlı erişebiliyorsunuz. haber bültenine üye olduğunuzda, kendi hazırladığımız "bağımsız oyun geliştiricinin türkiye'de hayatta kalma rehberi" de epostanıza geliyor. oyun geliştiriyor veya oyun sektörüne girmek istiyorsanız bir göz atmanızı öneririz.

ayrıca birinci ağızdan anytown üretim süreçlerini dinlemek isterseniz:

anytown podcast - spreaker
    anytown podcast - itunes
    anytown seyir defteri
  • özellikle çizimlerine bayıldığım ve merakla beklediğim, monochroma'dan tanıdığımız orçun nişli'nin eşi zeynep akçay'la beraber geliştirdiği bir rpg / adventure oyunu. oyunun tüm geliştirme süreçlerini paylaşmaları çok saygı duyulacak bir hareket.zaten çok tatlı insanlar :)