şükela:  tümü | bugün
 • final bölümüyle ne yazık ki bünyelerde hayal kırıklığı yaratmıştır.
 • yeniden gelen anime. 2. sezon adı altında yeni bölümler yayınlanacak* ancak konular animenin 1. sezonunun 17. bölümünden itibaren başlayacak. yani izlediğiniz ilk sezonun 18.-25. bölümlerini hiç yaşanmamış kabul etmeniz lazım.

  ilk sezonda konular 17. bölüme kadar mangaya sadık olarak ilerlemişti ancak daha sonra olaylar mangadan tamamen farklı bir yola sapıp saçmalamıştı ve anime 25. bölümle final yapmıştı. haliyle de fazlasıyla tepki gördü bu durum. baktılar ki manga hız kesmeden devam ediyor animeyi de yeniden yaptılar anlayacağınız. çok da güzel yaptılar tabi. **
 • hayatımda gördüğüm en güzel mavi alevlere sahip olan anime. tamamen can sıkıntısından başladım ve bir anda en sevdiğim animelerden birisi oldu. rin'e bayıldım zaten. öyle şeytan çocuğu mu olurmuş? yalnız rin ne kadar sevimliyse kardeşi yukio'da bir o kadar gıcıktı. hayır yukio, benim zoruma giden lelouch vi britannia gibi bir karakterle seslendiricinizin* aynı olması.
  animenin en büyük kusuru ise çok çabuk bitmesi. bildiğim kadarıyla mangası çok daha uzun ancak yine bir japon heyecanına kurban gitmiş animeyle karşı karşıyayız. umarım devam ettirme kararı alırlar.
  --- spoiler ---

  düşünüyorum da ben rin'in yerinde olsam gehenna'ya giderdim sanırım. kalarak sadece daha fazla düşman edindi.*

  ve mephisto pheles, okulunda bana da yer var mı acaba? hayatımda gördüğüm en manyak karakterlerdensin. sadece kendini düşünen insanlardan pek hoşlanmam aslında ama şeytan tüyü* var sanırım sende.*
  --- spoiler ---
 • animerlerin açılış müzikleri ve kapanış müzikleri ile ilgili güzel bir teori var kafamda... mesela animelerin açılış müzikleri ne kadar iyi ise o kadar iyi başlıyor animeler, kapanış ne kadar kötüyse o kadar kötü bitiyor animeler. tersi de geçerli... her ikisi de güzel olan animeler zaten bana göre efsane (ör: steins gate).

  ao no exorcist ilk örnekteki gibi... animenin açılış müzikleri muhteşem (ısrarla youtubedan izleyiniz uverworld - core pride ve rookiez is punk'd - in my world). konusuda süper başlıyor. karakterler süper. aksiyon çizimleri gayet güzel...

  ama....

  kapanış müziklerini hiç sevemedim... sonlara doğru konusu da bozuldu (mangayla ayrık yollar takip ediyor) ve aksiyon çizimleri sıradanlaştı... yani anlayacağınız asidi kaçan kolaya döndü anime... olan güzelim hikayeye, güzelim karakterlere ve güzelim çizimlere oldu... artık mangayı takip edicez orijinal sonu için...

  güzel bir shounen aksiyon arayanlara bir nebze ilaç olabilir... onun dışında tavsiye edemiyorum...

  ailenizin otakusu demandred bildirdi..
 • animenin 25 bölümde bitmiş olması üzücü. mangayı okumadım gerçi ama sadece anime üzerinden düşünürsek çok daha şey işlenecek bir konusu varmış. aksiyon sahneleri daha epik olabilirmiş. yine de çok hoş, çok keyifli izlemesi. çizimleri özellikle çok güzel. özellikle mephisto pheles'e hasta oldum. rin de çocuğum filan olsun istedim. yerim ben onu çok hoş çizmişler.

  ayrıca gehenna adlı şahane bi soundtracki var. gehenna kavramına sempati duydum animenin kendisi ve bu soundtrack sayesinde.

  bir de, her iblis mephisto pheles gibi olsun, lütfen.
 • biraz d.gray-man biraz durarara tadında bir öyküye sahip güzel bir seri. hikâye şeytan*ın çocukları üzerinden gelişiyor. hikayenin adı, japonca'da mavi anlamına gelen ao'dan dolayı baş karakterin mavi alevlerine ithafen karakterlerinden birisinin* söylediği "mavi egzorzist"ten gelmektedir.

  --- spoiler ---
  ancak ne yazık ki serinin animesi pek çok diğer animenin ulaştığı sona varıyor. mangası hâla devam ediyorken sadece 1 sezonda bitirme çabalarını anlayamıyorum bu japonların. hani desen ki çok mu tutmadı? bildiğim kadarı ile tuttu ama işte yine de bitirdiler.

  spoiler olarak belirteceğim ise animenin mangasından koptuğu 17-18'li bölümlere denk geliyor.
  mangasında daha yavaş ve güzel bir şekilde seviye atlayarak ilerleyen bir rin okumura varken bir anda şamar oğlanı olup hemen sonrasında günü kurtaran cengavere dönüşmesi gibi dandik şeyler katmışlar.
  manganın şu anda çıkmış olan sayılarının yarısında belki de impure king'den bahsedilirken anime serisinde "aman bizim baş şeytanı işe karıştıralım ki büyük bir kahramanlık olsun. aa hatta annelerini falan da karıştıralım işin içine de olaylar biraz duygusallaşsın." havasına girilmiş, ama yakışmamış. eyeshield 21 animesi sonrasında en gudik sonlardan birisine daha tanık olduğum için animasyon şirketi yapımcılarına ya da artık her kim ayarlıyorsa bu durumu, ek$i sözlük vasıtası ile kendilerine teşekkür ediyorum.

  umarım ileride bir fullmetal alchemist* gibi tekrar yapımı söz konusu olur.
  --- spoiler ---
 • yapımını a-1 pictures'ın üstlendiği, adından da anlaşılacağı gibi exorcism temalı yeni bir anime. 3 bölüm itibariyle diyebilirim ki iyi bir iş çıkarılmış. anime açlığımızı dindirmeye aday. güzel bir başlangıç yapıldı, umarım bozmadan devam eder.

  (bkz: blue exorcist)

  http://forum.divxplanet.com/…?showtopic=172207&st=0
 • çoook güzel şeytan konulu anime. ben çok beğendim. benzerleri gibi içerisi siyah fon yağmuruna tutulmamış, rengarenk bir kere. en başta burdan puan aldı benden. tipik shounen. güldürü, savaş, dram unsurlarını öyle yerinde kullanmış ki hayran kalmamak mümkün değil. rengarenk oluşunu ilk gördüğümde bende şaşkınlık yarattı. kendisi gibi ünlü diğer şeytanlı bir animeye bakarsak d gray man i döver hatta ezikler geçer, üstünde tepinir. siyah fonları izlemekten animede ne olup bitiyor insan anlayamıyordu kimi zaman. bir de inanılmaz didaktik idi d gray man. bu anime de biraz didaktik tatta olsa da kesinlikle ayarı tutturulmuş. her açıdan çok iyi kurgulanmış, mantık hatası neredeyse sıfıra yakın bir anime.
  görüntülerini izlerken insanın aklına yürüyen şato filmi geliyor. ben çizimlerini biraz benzettim. görüntüler her daim dolu dolu, anime şirketini bu açıdan kutluyorum. müzikleri fena değildi. konu oldukça akıcı, sıkıldım diyemem.
  animenin sonu gayet tatmin edici idi. hani başından beri amaçlanan şeye kavuşulamadı ama gayet güzeldi.
  animenin bir de special bölümleri var. kesinlikle izleyin. zaten 1,5 dakika gibi bir süreye sahip. okumura rin ve okumura yukio ile ilgili oldukça komik şeyler çizmişler.
  bir adette filmi bulunmakta ki hani animenin kalitesinden aşağı değil. anime gibi güzel çizilmişti ve konusu yine çok sağlamdı.
  her ne kadar bir sebastian michaelis olamasa da gözümde, rin bu zamana kadar izlediğim en şirin, sevimli ve iyi kalpli bir şeytandır.
  anime biraz başta ecchi tadı verebilir. sonradan bundan vaz geçmişler zaten.
  izlerken görüyoruz ki bazı şeytanları evcilleştirmiş bu adamlar. şeytanlarla şeytanları savaştırıyorlar. bu oldukça güzel fikir. hatta okumura rin in evcil şeytanı kuro inanılmaz tatlı sevimli bir kedi. bir bölüm bu kediye ayrılmış ve hayatı anlatılmıştır. bir adet çift kuyruklu kuro m olsa isterdim hani.
  izlediğim en neşe dolu ve rengarenk, şeytanlı anime idi. şeytanlı animelere bakış açımı değiştirdi bile diyebiliriz. artık siyah fonsuz şeytanlı animeler olduğunu da biliyorum.
 • ao no exorcist kyoto fujouou-hen 2013 ten bu zamana kadar beklediğime değdiğini gösteren anime. kesinlikle yine çok güzeldi ve ben izlerken o rengarenk dünyanın içinde kayboldum.

  mangaya geri dönmüş olmaları, yarım kalan hikayeyi tamamlamaları bunların hepsi benim gönlümü kazandı. kesinlikle devam serisi gelmeli. hali hazırda yine yarım kalmış bir şekilde bıraktılar ki mangayı okumayı hiç düşünmüyorum. izlemem lazım. o seslendirme, o renk cümbüşü beni inanılmaz çekiyor bu animeye.

  bu sezon rin e oldukça üzülsem de, sonuçta seçmese de hayattaki yolu bu şekilde devam edeceği için çektiği çile nedense gözüme kutsal geldi. kardeşini nedense hala sevmiyorum ve kuro seni hala yemek istiyorum.*
 • yeni sezon gelmiş, ilk bölüm malum ortamlardaki yerini almış.
  ilk bölümden pek bir şey anlaşılmıyor, ama o gizemi dozunda vermişler. zamanla hikaye açılacaktır :)