şükela:  tümü | bugün
 • yapımını a-1 pictures'ın üstlendiği, adından da anlaşılacağı gibi exorcism temalı yeni bir anime. 3 bölüm itibariyle diyebilirim ki iyi bir iş çıkarılmış. anime açlığımızı dindirmeye aday. güzel bir başlangıç yapıldı, umarım bozmadan devam eder.

  (bkz: blue exorcist)

  http://forum.divxplanet.com/…?showtopic=172207&st=0
 • mangası daha epik denilen seri. sırf rin'in hal ve hareketleri için izlenebilir. bir albenisi var kendi içinde, beni çeken şey de o. çizimleri güzel, lakin daha karanlık bir teması olabilirdi.
 • komik bir anime, dövüş sahnesi olarak kitlemeyin kendinizi bundan ziyade arada geçen diyaloglar insanın yüzünü güldürebiliyor.

  one piece'deki gibi bir nakama olayı bunda da mevcut, bleach'teki gibi power-up olayları da var. power-up olayını umarım aşırıya kaçırmazlar bleach'deki gibi.
  zaman geçirmek için şu an izlenebilecek kaliteli animelerden biri.

  kaliteli diyorum çünkü senaryosu kadar çizimlerde bir o kadar hoş, umarım bunu da bozmazlar zaman geçtikçe.
 • şu sıralar takip ettiğim en eğlenceli animelerden biri.

  kahramanımız rin okumura'nın babası şeytan annesi ise bir insandır. bu kardeşimiz küçük yaşta exorcistlerden en kralı paladin ünvanlı bir rahip tarafından evlat edinilmiş ve ikiz kardeşi ile birlikte büyütülmüştür. rincik belirli bir yaşa kadar güçlerinden habersiz yaşar ve sonra birden olaylar gelişir.

  --- spoiler ---
  son derece gaza gelmiş satanın bir başka oğlu earth king dedikleri hayvanı iki vuruşta indirmeseydi de iki üç bölüm kapışsalardı daha bir hoş olucaktı sanki. bir de ikiz kardeşi niye yarı şeytan değil ak.
  --- spoiler ---
 • hiroyuki sawano imzalı ost'i sayesinde daha da bir güzelleşen anime.

  bir de tüm o shounen cinsiyetçiliğinin izlerini taşıyan naif, mahcup ve feminen hallerine rağmen shiemi moriyama'ya ayılıp bayılmaktan kendimi alamıyorum.
 • animerlerin açılış müzikleri ve kapanış müzikleri ile ilgili güzel bir teori var kafamda... mesela animelerin açılış müzikleri ne kadar iyi ise o kadar iyi başlıyor animeler, kapanış ne kadar kötüyse o kadar kötü bitiyor animeler. tersi de geçerli... her ikisi de güzel olan animeler zaten bana göre efsane (ör: steins gate).

  ao no exorcist ilk örnekteki gibi... animenin açılış müzikleri muhteşem (ısrarla youtubedan izleyiniz uverworld - core pride ve rookiez is punk'd - in my world). konusuda süper başlıyor. karakterler süper. aksiyon çizimleri gayet güzel...

  ama....

  kapanış müziklerini hiç sevemedim... sonlara doğru konusu da bozuldu (mangayla ayrık yollar takip ediyor) ve aksiyon çizimleri sıradanlaştı... yani anlayacağınız asidi kaçan kolaya döndü anime... olan güzelim hikayeye, güzelim karakterlere ve güzelim çizimlere oldu... artık mangayı takip edicez orijinal sonu için...

  güzel bir shounen aksiyon arayanlara bir nebze ilaç olabilir... onun dışında tavsiye edemiyorum...

  ailenizin otakusu demandred bildirdi..
 • japonya'da, 2011 sonu itibari ile bleach, fairy tail ve toriko'yu geri de bırakıp en çok satan üçüncü manga serisidir. kaynak.
 • animenin 25 bölümde bitmiş olması üzücü. mangayı okumadım gerçi ama sadece anime üzerinden düşünürsek çok daha şey işlenecek bir konusu varmış. aksiyon sahneleri daha epik olabilirmiş. yine de çok hoş, çok keyifli izlemesi. çizimleri özellikle çok güzel. özellikle mephisto pheles'e hasta oldum. rin de çocuğum filan olsun istedim. yerim ben onu çok hoş çizmişler.

  ayrıca gehenna adlı şahane bi soundtracki var. gehenna kavramına sempati duydum animenin kendisi ve bu soundtrack sayesinde.

  bir de, her iblis mephisto pheles gibi olsun, lütfen.
 • biraz d.gray-man biraz durarara tadında bir öyküye sahip güzel bir seri. hikâye şeytan*ın çocukları üzerinden gelişiyor. hikayenin adı, japonca'da mavi anlamına gelen ao'dan dolayı baş karakterin mavi alevlerine ithafen karakterlerinden birisinin* söylediği "mavi egzorzist"ten gelmektedir.

  --- spoiler ---
  ancak ne yazık ki serinin animesi pek çok diğer animenin ulaştığı sona varıyor. mangası hâla devam ediyorken sadece 1 sezonda bitirme çabalarını anlayamıyorum bu japonların. hani desen ki çok mu tutmadı? bildiğim kadarı ile tuttu ama işte yine de bitirdiler.

  spoiler olarak belirteceğim ise animenin mangasından koptuğu 17-18'li bölümlere denk geliyor.
  mangasında daha yavaş ve güzel bir şekilde seviye atlayarak ilerleyen bir rin okumura varken bir anda şamar oğlanı olup hemen sonrasında günü kurtaran cengavere dönüşmesi gibi dandik şeyler katmışlar.
  manganın şu anda çıkmış olan sayılarının yarısında belki de impure king'den bahsedilirken anime serisinde "aman bizim baş şeytanı işe karıştıralım ki büyük bir kahramanlık olsun. aa hatta annelerini falan da karıştıralım işin içine de olaylar biraz duygusallaşsın." havasına girilmiş, ama yakışmamış. eyeshield 21 animesi sonrasında en gudik sonlardan birisine daha tanık olduğum için animasyon şirketi yapımcılarına ya da artık her kim ayarlıyorsa bu durumu, ek$i sözlük vasıtası ile kendilerine teşekkür ediyorum.

  umarım ileride bir fullmetal alchemist* gibi tekrar yapımı söz konusu olur.
  --- spoiler ---
 • hayatımda gördüğüm en güzel mavi alevlere sahip olan anime. tamamen can sıkıntısından başladım ve bir anda en sevdiğim animelerden birisi oldu. rin'e bayıldım zaten. öyle şeytan çocuğu mu olurmuş? yalnız rin ne kadar sevimliyse kardeşi yukio'da bir o kadar gıcıktı. hayır yukio, benim zoruma giden lelouch vi britannia gibi bir karakterle seslendiricinizin* aynı olması.
  animenin en büyük kusuru ise çok çabuk bitmesi. bildiğim kadarıyla mangası çok daha uzun ancak yine bir japon heyecanına kurban gitmiş animeyle karşı karşıyayız. umarım devam ettirme kararı alırlar.
  --- spoiler ---

  düşünüyorum da ben rin'in yerinde olsam gehenna'ya giderdim sanırım. kalarak sadece daha fazla düşman edindi.*

  ve mephisto pheles, okulunda bana da yer var mı acaba? hayatımda gördüğüm en manyak karakterlerdensin. sadece kendini düşünen insanlardan pek hoşlanmam aslında ama şeytan tüyü* var sanırım sende.*
  --- spoiler ---