şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aha
  ne demiş malum kişi? rant,rant,rant...
 • ''atatürk orman çiftliği (aoç) arazisinin ankara büyükşehir belediyesi’ne 29 yıllığına kiralanmasını öngören maddenin de içinde yer aldığı “bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi” tbmm plan ve bütçe komisyonu’nda kabul edildi.

  chp bursa milletvekili orhan sarıbal, “atatürk orman çiftliğinin 1925 yılında yaklaşık 55.540 dekar olan arazisinin mahkeme kararıyla satılan veya devredilen 43 dekarlık kısmı hariç 22.240 dekarının devir ve satış yoluyla elden çıkarılması sonucu 2015 yılı sonunda 33.250 dekara gerilediğini görüyoruz” dedi.''

  http://t24.com.tr/…f-komisyonda-kabul-edildi,629338
 • (bkz: abv)
 • yeni yapılan fakat bir türlü faaliyete geçirilemeyen ankapark için son ohal döneminde çıkarılan yasadır. bu ülkede yaşayan herkes biliyor ki o arazi bir kere tahsis edilince, tahsis süresi bitimine yakın tekrar tekrar tahsis edilecektir.

  --- spoiler ---

  anunla, gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığının uygun görüşü ile atatürk orman çiftliğinin (aoç) belirlenen arazisi gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı ile aoç tüzel kişiliğine bir külfet ve yükümlülük getirmemek kaydıyla, aoç müdürlüğü ve ankara büyükşehir belediye başkanlığı arasında yapılacak bir protokolle ankara büyükşehir belediyesine, hayvanat bahçesi, tema park, rekreasyon alanları ile buralara gelecek ziyaretçilerin günübirlik ihtiyaçlarını karşılayacak yapılar yapılmak üzere 29 yıllığına ve bedelsiz olarak tahsis ediliyor.

  tahsis süresinin sonunda alan içerisindeki her türlü yapı tesis ve malzeme, bedelsiz olarak atatürk orman çiftliği müdürlüğüne devredilecek. tahsis edilen bu alan, ankara büyükşehir belediyesi tarafından tespit edilecek şartlarla 29 yıla kadar üçüncü kişilere kiraya veya işletmeye verilebilecek.

  aoç’nin belirlenen arazisinin kiraya veya işletmeye verilmesinde, “aoç arazileri üzerinde konut, ticaret ve sanayi amaçlı yapılaşma yapılamaz.” hükmü geçerli olmayacak.
  --- spoiler ---
 • (bkz: )
 • siemens ya da schneider'a da devredilebilirmiş (abb)
 • bugün itibariyle yürürlüğe girmiştir. bir cumhuriyet mirası daha kayboluyor.
  haber