şükela:  tümü | bugün
 • acikogretim fakultesi.. askerlik geciktirici kremi..
 • acin ogrenin fakultesi (bkz: cenk erdem)
 • "a yeter ama öf" şeklindeki bıkıntı nidasının kısaltılmışı..
 • askerlik önleyici fakülte
 • bir çok insanın askerliği geciktirmek istemesiyle girdiği fakülte olarak anılmasına rağmen okumak için giden insanın hayli kalabalık olduğu fakülte.
 • aöf çok bozdu, öyle böyle bozmadı. bir yerden sonra bozmaz dedik yine bozdu.
  (esin kaynağı: (bkz: lost çok bozdu) )

  kredili sisteme geçildi, piyasada kitap yok. kendileri kitap veriyor, tüm yazım hatalarını ve devrik cümlelerini bir köşeye koyarsak, anlayan beri gelsin.

  ayrıca kişisel olarak ankara'da sınav yerlerini nasıl belirlediklerini merak ediyorum. sabah oturumu için akdere'de bir okul ver, öğleden sonraki oturum için çankaya'da bir okul ver. ayrıca bu sadece beni değil, benimle aynı sınıfta sınava girecek tüm öğrencileri ilgilendiren bir sorun. bende gastrit var, arada bir şey yemezsem tüm sınıf mide gurultusundan sınava konsantre olamaz. ha ama amacınız zaten milletin kalmasıysa sorun yok, aynen devam.

  birde ben bu sınava yanımda koli koli şekerle gidiyorum. millet de öss'ye girenler gibi heyecan yaptığımı o nedenle yanımda şeker getirdiğimi sanıyor. yok dostlar o öyle değil; sırf siz şunu (bkz: sınavda mide guruldaması duymak) yaşamayın diye.

  ayrıca insanı yalancı çıkartabiliyor bunlar. geçen aöf bürosunda bandrol yapıştırırken kızın biri ordaki çalışanlara biraz telaşlı;

  - sınav yeri olarak mamak(altındağ da olabilir) işaretledim ama çankaya falan mı yapsaydım? nereler çıkıyor sınav yerlerinde?

  diye soruyor. ben de iyilik olsun diye direkt atladım lafa;

  -merak etmeyin bende de öyle işaretli. yakın yerler çıkıyor. siyasal* ya da dil tarih coğrafya geliyor genelde.

  +hıı öyle mi? sevindim buna.

  diyerek derin bir nefes aldı kız. güzel bir gülümsemeyle teşekkür etti gitti. bende içimde bir insanı rahatlatmanın mutluluğuyla geçirdim günü.

  bugün ne oldu? aöf beni yalancı çıkardı. sınav yerleri açıklanmış; dikmen, aşağı ayrancı gibi yerler var. bari sabah ve öğlen oturumlarını aynı okula verin. yok, o bile farklı.

  o kız, eğer beni burdan okuyorsan lütfen kızma. ben de anlamadım oysa hiç böyle yapmazlardı. yaparlardı aslında ama bu kadar yapmazlardı.