şükela:  tümü | bugün
  • anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesine bu yıl açılan lisans programı.
  • ders programı ıcınde matematik dersı oldugu ıcın korkutucu gelen bolumdur. bu sene basvurmayı dusundugumden acılen gıdenlerın deneyımlerını paylasmasını dılerim.
  • uluslararası ilişkilerin örgün öğretiminden mezunlarının ne iş yaptığı meçhulken açıköğretimde bu bölüm olması ilginç.
    anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi kontenjansız bölümüdür.
  • daha önce 2 senelik halkla ilişkiler bölümünü bitirdiğim için sınava girmeden 3. sınıftan başladığım ve bu bölümün en engelleyici dersi olan genel matematik olmak üzere çok sayıda dersten muaf olduğum bölüm.

çoğu dersten soruların bir bölümü mantıkla eleme, bir bölümü genel kültürle, kalanı ise atarak çan eğrisinin de katkısıyla çok az çalışarak başarılı olabilirsin.

ve çok az bir emekle uluslararası ilişkiler mezunu etiketini kendinize yapıştırabilirsiniz.
  • bu bölümün ingilizce olanını okuyan varsa veya bilgi sahibi bir abi/abla varsa ve bana yardımcı olmak isterse cok mutlu olurum.
  • ingilizcesini okuyan var mıdır çağrısında ben de bulunayım.
  • her yıl 6070 adet uluslararası ilişkiler öğrencisi alınıyor.
    bunlar be oluyor, ne iş yapıyor?
    5-6 iyi üniveriste tamam da geri kalanların hem kendilerine hem ailelerine yazık değil mi?
    bu bölümü daha ziyade devlet istihdam ediyor ve devletin aldığı sayı yılda 59 yi geçmez. diğer devlet memuriyetlerine mecburen kayıyorlar.
    tam bir tükiye komedisi bu bölüm.
  • bir aöf bölümü.

türkiyede uli bölümü mezunlarının esas istihdam alanı olan devlet kadrolarında yer almaları için ankara, odtü, galatasaray, boğaziçi gibi üniversitelerden mezun olup iyi bir akademik geçmiş, iyi seviyede yabancı dil ve sağlam bir torpile ihtiyaçları var. bunun karşısında uli multidisiplin eğitim veren bir bölüm, üniversite denen yer de insana bilgiye ulaşma mantığını öğreten bir kurum, dolayısıyla uli mezunları kişisel özelliklerine de bağlı olarak bir çok kurumda bir çok pozisyonda iş yapabilir.

aöf’de uli okumak neden?
    eğer olay aöf’den herhangi bir diploma almaksa ve en mantıklı seçenek uli ise kişi için tamam, bu mantığı anlarım. fakat bu bölüm insanlarla iç içe okununca biraz keyifli. aöf bence vakit kaybı olur. eğer bu bölğm konularına ilgi varsa bir çok kaynaktan bilgi edinip kendini geliştirir insan, merak önemli bana kalırsa, diploma şart mı tartışılır.

okuyanlara başarılar dilerim