şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sea of trees olarak da anılan ve fuji dağında 35 km2'lik bir alanı kaplayan orman.

  turistik mekanları, kayaları ve buzlu mağaraları ile değil de daha çok intihar mekanı olarak ünlenmiştir. wataru tsurumui'nun the complete manual of suicide adlı kitabında intihar etmek için en iyi yer olarak geçer. 1950'lerden bu yana 500'e yakın insan burada hayatlarını son vermiş. ormanın çeşitli yerlerinde "tekrar düşünün", "lütfen intihar etmeden önce polise danışın" tabelaları yer alır. tüm bunlara rağmen normal yaşam ise devam etmekte. ormancılar işlerine bakarken bir yandan da buldukları cesetleri istasyonlarına taşıyorlar ve geceleri birlikte uyuyorlarmış. bunun nedeni ise yurei (ruh, hayalet) yalnız kalmasın çünkü kalırsa sabaha kadar çığlık atıyormuş.

  [*] http://en.wikipedia.org/wiki/aokigahara
  [**] http://acidcow.com/…of-the-creepiest-places-on.html *
 • bazı yıllarda yetmişin üzerinde cesedin bulunduğu da görülen aokigahara ormanında her daim insan kemikleri, ilaç kutuları, ağaçlara asılı ipler, çürümüş cesetler veya kesici aletler bulmak mümkün. ayrıca genellikle ormanlarda görülen ateş yakmayınız, ağaç kesmeyiniz gibi uyarı levhaları burada genellikle ''son kez bir daha düşününüz'' veya ''lütfen intihar etmeyiniz'' şeklinde. kaynaklara göre buraya bağlı orman müdürlüğünde cesetleri muhafaza etmek için özel oda bile mevcut. tabii bu olaylar beraberlerinde pek çok efsane ve hayalet hikayesi de getirmiş.

  2009 yılındaki intihar oranının bir önceki yıla göre yüzde 15'lik arttığı kaydedilen japonyada, intiharların çoğunluğu bu ormanda gerçekleşmiş. işsizlik, iflaslar, aşk acısı gibi olayların tetiklediği intihar eylemi, japonlar tarafından onurlu bir hareket olarak görülüyor. ormanda en fazla ceset 1998 yılındaydı , bu sayı 73'tü ancak 2002 yılında 78 kişinin bulunmasıyla orman kendi rekorunu kırmış oldu. intiharlar bu ormanda 1950'li yıllardan beri gerçekleşiyor.

  aokigahara ormanı dünyada intiharlar ile ün salmış ikinci yer olma özelliğini taşıyor, bu mekanlar içinde birinci sırada kaliforniyadaki golden gate köprüsü yer alıyor. ormanda her yıl gönüllü kişilerce genellikle çürüyen veya vahşi hayvanlarca parçalanan cesetler için arama çalışmaları yapılmakta. intihar uyarısı olan levhalar, güvenlik kameraları ve rehberlere rağmen hala intiharlar sürmektedir. gönüllü ceset arayıcıların içerisinde intihar edenlerin paraları ve mücevherleri için çalışan yağmacılar da oldukça fazladır.

  kaynak:

  http://www.hafif.org/yazi/intihar-ormani
 • buradan hakkinda biraz bilgi edinebileceginiz, insanin kanini dondurabilecek kadar dehset bir orman.

  edit: linklerin uçmuş olduğunu hatırlatan aika'ya teşekkürler.
 • intihar ormani olarak da bilinen orman. bir de soyle etkileyici bir program yapilmis bu konu ile ilgili. izlemeye deger diye dusunuyorum.
 • japon intihar merkezidir.

  radikal de haber başlıklarını okurken tüylerimi ürpermesine neden olan intihar ormandır.
  ormanın girişinde “hayatınız, size anne ve babanız tarafından verilmiş değerli bir hediyedir. intihar etmeden önce lütfen sizi seven insanları, ailenizi ve çocuklarınızı düşünün. sorunlarınızı içinize atmayın, birileriyle konuşun” yazıyormuş altında da intihar yardım hattı’nın numarasının not düşüldüğü bir levha varmış.
  belgeseli için
  http://www.youtube.com/…pjc&feature=player_embedded
 • intihar vakaları ile ilgili hakkında şöyle bi belgesel hazırlanmış: http://www.youtube.com/…pjc&feature=player_embedded
 • dışından bakıldığında çok güzel bir orman görüntüsü vermektedir. fuji dağının eteklerinde, gayet pikniklik bir ormandır.
  bkz: http://christinesensei.files.wordpress.com/…302.jpg

  yalnız içine girdiğinizde iş biraz değişmektedir. sık ağaçlar, ortamı biraz klostrofobik, biraz karamsar havayla doldurmaktadır. insanlardan geri kalan ıvır zıvırı görmezden gelseniz bile, sonuna kadar iç karartıcıdır.
  bkz: http://www.wordpress.tokyotimes.org/…kigahara02.jpg

  şuraya bak, intihar düşünmesem bile, karadenizde gemilerim batmış gibi olur şurada on dakika gezince.
 • seicho matsumoto isimli yazarın 1960 yılında yazmış olduğu black sea of trees adlı romanın sonunda 2 sevgilinin intiharına sahne olan ve bu tarihten sonra japon halkının intihar etmek için mesken tuttuğu orman. birçok web sitesinin dünyanın en ürkütücü yerleri listesinde karşılaşılabilir. ağaçlarda asılı olan cesetlerden daha ürpertici olansa, ormanın derinliklerinde dolaşırken ağaçların dibinde görülen, muhtemelen orada intihar eden kişinin ailesi tarafından koyulmuş taze çiçekler, yeni yakılmış tütsülerdir. ormanın girişinde arabaların park edildiği alanda 2-3 ay önce bırakılıp gidilmiş, kimsenin arayıp sormadığı arabalarla karşılaşılabilir. bu da o insanların niye intihar ettiğini anlamaya yeter de artar bile.