şükela:  tümü | bugün
  • acronis'ten yollarini ayiran birkac cinli backup odakli yazilim uzmaninin kurdugu, cok islevsel ve kaliteli urunleri olan, tok gozlu cin firmasidir. yazilimlarindaki kullanim kolayligi ve stabiliteyi devam ettirmeleri durumda piyasada ciddi bir yere gelmeleri surpriz olmaz.
  • toshiba marka ssd'mi kendi resmi programı* ile 20 gb'lık bir alanı over provisioning yapmıştım*. ancak ne hikmetse bu alan bir süre sonra yok olmuş. ne over provisioning olarak ne de windows explorer'da gözüküyor. disk yöneticisinden bakınca ancak görebiliyordum, o da unallocated olarak tabii ki. ne hikmetse windows'un kendi disk yöneticisi bu kullanılmayan* alanı sistemin kurulu olduğu alanla birleştirmeme izin vermedi. bu birleştirilecek alanların bitişik* olarak gözükmesi gerekiyormuş. neyse ez cümle, bu önceden over provisioning yaptığım ve sonrasında gözükmeyen ama hala unallocated kalan alanı aomei partition assistant standard edition. tamamen de ücretsiz bir programmış. işlemleri de buradaki makaleye göre yaptım.

tanım: işini güzel yapan ücretsiz bir disk programına sahip şirket.