şükela:  tümü | bugün
 • yillar gecti o tuy seklindeki igrenc simgelerini degistirmediler. o tuy gotumun deligine degiyormus gibi gicik aliyorum. yarak gibi, hic bi skime benzemeyen bir simgesi var apache'nin. degistirin lan sunu, o kadar yazilim projesi barindiriyorsunuz, verin parasini bi grafiker tutun da guzel futuristik bi logo yapsin lan. tuyunu sevdiklerim.
 • cherokee gibi amerika kıtasının en eski yerli kabilelerinden birisidir. işin trajikomik yanı ise zamanın ingiltere, ispanya, fransa, hollanda'sından gelen istilacılar tarafından dalga geçilirmişçesine diğer çoğu kabileler gibi ismi markalaştırılmıştır. zorla yaşam alanlarından sürülüp, çalıştırıldıkları yetmediği gibi, sömürgeci istilacılara isimleri üzerinden para kazandırmaya devam etmektedirler.
 • her şeyiyle 60'lardan fırlama bir the shadows enstrumantali. harikası. insanlar böyle gitar tonları için adam öldürüyor artık, dünyanın geldiği nokta budur.

  http://www.youtube.com/watch?v=py-rpdwzm9m
 • the shadows imzali gokkusagi tadinda bir melodi harikasi
  1960 yilinda sunmuslar bize bu cok anlamli hediyeyi, o zamana dek yapilmis en guzel rock parcasi olmasi fazlasiyla mumkun..
 • help deskte calistigim sure icersinde, gelen ariza telefonlarinda; 3 kisa 1 uzun hatasi* aliyorsam, ya da baglandigi anda hattan dusen bir aboneyle karsilasiyorsam modemi ya motorola, ya da conexant(di). bu gibi abonelere, us robotics, aztech, apache * gibi pahali ama beklentilerine cevap veren hardware destegi verirdi(m-k) bu modemlerden olumsuz feedback hic almamistim ama simdi devran dondu zaman ilerledi. ureticiler bir reform yaptilar, conexant adsl'de harikalar yaratirken o hantal apache'ler de dial-ipta ki performansini ic ettiler, bizi yaniltmakla ve guvenimizi sarsmakla kalmadi, pazarinda ki prestijine isediler..
 • cem karaca ve apaşlar grubunun isim babası olan the shadows parçası.
 • konfigurasyonunu yapmak program yazmak gibi karma$ik bir i$. kesin open source 4500 tane yazilim vardir konfigurasyonu kolay yaptiran ama hangi birine guvenilecegi, neyi ne kadar dogru yaptiklari hangi surumle uyumlu olduklari forumlardan derme catma bilgiyle ogrenilir anca. ama open source olduklarina gore source'lari kendimiz editleyebiliriz. o zaman sorun yok.

  (bkz: en cok bo$ vakti olanlar)
 • apache ile birlikte php ve mysql kullanarak windows kurulu bilgisayarlarını local bir sunucuya çevirmek isteyenler için http://huseyint.com/…er/apache-php-mysql/index.html adresinde oldukça güzel bir anlatım yer almaktadır.
 • c dilinde yazılmış bir web sunucusudur. bu sunucu diğer dillerde (genelde java) yazılmış-yazılabilecek uygulama sunucularla haberleşmek için ajp(appache jserv protocol) protokolünü kullanır. örneğin apache tomcat bu şekilde bir yapıya sahiptir. tomcat java dilinde yazılmış bir uygulama sunucusudur ve apache web sunucusu ile haberleşmesi için ortak bir dile ihtiyacı vardır. bu dil de ajp dir.

  apache iis ile karşılaştırılmayacak kadar kuvvetli bir sunucudur. çoğu uygulama sunucuya bu ortak protokol sayesinde destek verir. bu sayede pürüzsüz bir şekilde hem php hem jsp-servlet web tabanlı uygulamalarını sorunsuzca aynı sunucudan yayınlanmasına olanak sağlar. 2. versiyonuyla beraber iis'e gömmüştür. (evet arkadşalar javacıyım yapacak bi'şey yok)
 • 1960 yapımı enstrümental bir the shadows parçası. bestecisi ise jerry lordan (jeremiah patrick lordan)'dır.