• en son geçen seneydi sanırım, yolum düşmüştü dükkana da, "geçmiş olsun abi hastasın galiba" demiştim kötü kötü öksürdüğünü duyunca. akciğerlerinde bir sorun olduğundan söz etmişti. uzun zaman da yolum düşmemişti bir daha. çok detaya girmemişti ben de ölümcül olduğunu düşünmemiştim hastalığının. belki de düşünmek istememiştim. sadece benim jenerasyonun değil(88liyim), bizden çok sonra doğanların da ayhan abi'siydi. bizden öncekiler zaten çok çok daha yakından bilir kendisini.

abicim, sana süslü dram cümleleri yakışmaz be. sadece şunu söylemek istiyorum, bitişikteki zihni'nin 35'e pazarlıksız kitlemeye çalıştığı albümü 10'a sattığın için bile cennetliksin. yine aynı zihni'nin fırsatçılık edip gıcır gıcır albüme 5tl bile vermediği, parasızlık çektiğim yokluk zamanlarımda getirip sana satardım cd'lerimi. bazen kırmaz çizik içinde cd'yi bile satamam ama hadi bunu da alayım deyip alırdın.
    tanıdığım en güzel yürekli insanlardan biriydin.
    huzur içinde uyu...
  • satanizm olaylarında polisler tarafından götürülmesi hala gözümün önünde olan insan, severiz kendisini...
  • kadıköy'ün ve bir dönemin simgesiydi bizler için.

kendi sonumuza doğru hızla gitmeye devam ediyoruz.
  • ufak bir veletken verdiğin cinderella kasedini hala saklıyorum abi. yerin dolmayacak. rahat uyu.
  • bir hafta içinde aldığım ikinci ölüm haberi oldu bu.

müşterisiyle çektirdiği meşhur webcam fotoğraflarıyla, çiçek, böcek, güneş sembolleri eklediği -her yıl aksatmadan yolladığı- doğum günü mesajlarıyla facebook'un vazgeçilmez arkadaşı, atlantis müzik'in babası, kadıköy ve akmar kültürünün apache ayhan'ını kaybetmişiz.

tüm sevenlerinin başı sağ olsun.
  • cem karaca, moğollar 73 albümünün plağını çok isterdim kendisinden geçmişte. abi var olmayan plakları bulan adamsın sen diye. plak 2016 yılında piyasaya çıktı. piyasaya çıkmadan 2 gün önce de bir şekilde bulup bana yollamıştı.

ışıklar içinde uyu abi.
  • naifliğin kitabını yazan şekilden değil gönülden rocker insan...çok şeye üzüldüm bu sene...bombok şeyler oldu...1999 dan sonra geçirdiğim en kötü yıldı belki...ama apaçi ayhan'ın ölmesi...tuz biber ne dersen o oldu işte...çok üzüldüm ya içim acıdı...iyiler kahrından mı öldü bu sene ne oldu anlamadım...kötülerin kazık çaktığı bir dünyada iyilerin üçer beşer gitmesi koyuyor be...bir dönem aynı minibüsle her akşam eve dönüş yolunu paylaşmışlığımız olan güzel abim...elden ele para uzatırken bile naifti...mekanı cennet diye bi yer varsa kesin orasıdır...güzel uyusun.
  • bak su adam bi gün yol üzeri danimarka'da jimi hendrix ile konusmus diye hala ve daima heyecanla yetiştiren, biz eskidik artık az kaldık, kim alır bunu senden baska diyerek her seferinde elime güzel yılların kayıtlarından bi tane tutusturan flower-soulmate sahsiyet.
  • grup vitamin'in son çıkan albümleri endoplazmik retikulum'daki en bir vitamin ayarındaki şarkı olmuş. hatta sertaçlı dönemlerini hatırlattı.
  • çok üzüldüm. son yıllarda görüşmemiş olsam da hayatımın bir döneminde ne zaman elime müziğe yatıracak para geçse yeni keşifler için yanına gittiğim insandı. bilgi birikimine bir de gerçek ilgisi ve mütevaziliği eklenince pek çok insan için de aynı durum kaçınılmaz olmuştu. zihni müzik'te hafif kaygılı bir geziden sonra bitişikteki atlantis yuva gibi gelirdi.

ha, bir de ne zaman that 70's show izlesem leo karakteri çıktığında aklıma ayhan abi gelir. görsel olarak benzetir ve babacanlıklarını özdeşleştiririm.
hesabın var mı? giriş yap