şükela:  tümü | bugün
  • sokakta top oynayan ve erkeklerele oynamayi seven kiz cocuklarini transgender olarak tanimlayacak kadar transgender'in ne oldugundan habersiz olan üstüne düzgün bir dille yazdigim mesajima karsilik nickaltima salyalar sacan akil izan yoksunu yazar artigi. mal beyani icin (bkz: #67834951)

sıçtığım yetmedi bir de tüy dikeyim demiş. iyi bilal'e anlatır gibi açıklayayım kendisine.

1. çocukların transgender olamayacağını düşünmüyormuşun kendisi öyle buyurdu. ''çocukken ben de top oynadım ve trans değilim'' cümlesinden bunu anlayan biri ya zeka yoksunudur ya da art niyetlidir. orada kastedilen olayın top oynamak gibi sıradan eylemlere neden cinsiyet yüklüyorsun anlamına geldiğini anlamayacak kadar salak olsaydı kendisi sanırım şu an doktora(?) yapıyor olmazdı. o yüzden kendisi ikinci tanıma giren bir suserdır.

2. çocukken ben de top oynardım ve trans değilim diyen biri için için, trans olmayı aşağılayan biri demiş. buna yorumum yok. kendisine biraz toplumsal cinsiyet çalışmaları okumaları yapmasını tavsiye ediyorum. orada kastedileni anlayamayacak kadar bu konudan bihaber gözüküyor. zira kendisi diplomalı cahil olmayı geçtim doktoralı cahil olduğunu ilan ediyor, hem de kendi ağzıyla.

3. konuşulan konunun homofobi değil transfobi olduğunun da ayırdında değil. bir ara buna da çalışsın.

4. güya translarla çalışan birinin ülkede insanların tacizle her çeşit mecradan nasıl sıklıkla karşılaştırklarını tahmin etmesini beklersin ama empati yapmak yerine mesaj alımını kapatan korkak diye karşısındaki insanları suçlamayı tercih etmiş. doktoralı cahil olmaktan iyidir deyip bunu da geçiyorum.

5. arkadaş o kadar içerlemişki gerçekleri pat pat yüzüne vurmama, nick altıma sıçmak yetmemiş bir edit de şuraya yapıştırmış (bkz: #67834951) , kendisine homofobisi olan insanlara homofobik değil homofob dendiğini de biri hatırlatsa iyi olur daha fazla rezil olmasın buralarda.*

6. kendisi çok doktoralı bir insan olduğu için biz fanilerin bu konularda okuma yapıp bunu anlayamayacağımızı düşünüyor sanırım. doktora yapıp konuyu hala anlamamak üstüne ekşi sözlüklerde rezil rüsva olmak falan daha fena hatırlatayım kendisine.*

tanım, muhtemelen ya ego mastürbasyonu yapmak için ya da* askeriliğini tecil ettirmek için doktora kasan*ama burada sadece batı ülkesinde doğanların trans olabileceğini dair saçma sapan entryler sıçan yazar. doktorasını falan bilmem de masterını demogoji üstüne yaptığı kesin.
  • nickaltında neden sadece 1 entry olduğunu anlayamadığım yazar. adam çok güzel yazıyor lan, badilere ekledim, başlıklarda entrylerini görmek istiyorum yazar dostum, ya güldürüyor ya da "adam haklı" dedirtiyor.

klavyene sağlık üstad, adam gibi adamsın. ayrıca nick yaratıcılığına puanım 10, her gördüğümde bir gülme geliyor.*
  • bir nüktebin oldugu kadar, pek yakinda kutsal bilgi kaynağı'nda yerlerini almis, her daim aranilan, saygiyla anilan mizah ustadlarimizin arasinda yerini alacagini dusundugum bir aristophanes.

hayatı kara mizah tadında yaşamak ve yansitabilmek asla kolay degildir. aparkat hamdi 'nin sozkonusu duruma hakimiyeti yaninda, yazilarina kattigi hardal çeşnisi tadi, onun guldurmekten cok, dusundurmeye yonelik amacini da okura gostermekte.
  • zeki biri. akıllı olursa tadından yenmez.
  • (#71125747)
    "hayırdır, sen kimi öldürüyorsun?" demek istediğim yazar.
  • (bkz: küfürbaz haydo)

bu dursun burada.

şunu da alalım.

edit: genç bi arkadaşınız anlaşılan:)
  • tam tosuncuk çıkan yazar.

(#71126878) laflara hele...

edit: "sizi dağıtırız. böhüüüühühüüüü." minvalinde ağlıyor şu an. yavaş dağıt saçın dağılmasın yerine.
  • sözüm ona ülkesini çok seven bu küfürbaz, argüman yoksunu yazar fırsatını bulsa o hiç beğenmediği yabancı ülkelere koşa koşa gidecek biri.

arkadaşın 2018 planı, buyrun.

(bkz: türkiye'de yurtsever olmaması)

kürtlerle olan meselesi ise mesnetsiz, kulaktan dolma bir nefretten ibarettir.

edit: aşşağıda şekil-1a 'da kendisini kıvırırken görebilirsiniz.

"ben ülkemi değil hükümeti sevmiyorum"

hadi oradan.
  • tartisma adabi olmayan yazar. refere edip uzerine yorum yaptiginiz entry'i siler alta baska cevap yazar, kivirir da kivirir, hic hakaret etmedigini iddia eder hakaret ettigi entryleri sikayet edip sildirince sozluk yonetiminin taraf tuttugunu iddia eder ama yine bu basligin altinda resimleriyle birlikte nasil kepazelikler icerisinde oldugunu gorebilirisiniz. yanarli donerli bi insan anlicaginiz.

mesela su baslik altinda 3 adet ard arda entry girmis gibi gorunuyorum ama durum boyle degil. aralarda basligin sahibi yazarin entryleri vardi fakat sozlerinin arkasinda durmakla ilgili problemleri oldugu icin silip duruyor yazdiklarini..
  • gene kopek bokuna basmis. bok maslah odasina boydan boya bulasmis, leş gibi kokuyor ...