şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müşterilerin kendi yeme içme ihtiyacını karşılayabilmek için gerekli malzemeler ile donatılmış bağımsız apartman ya da villa tipinde inşa edilmiş ancak otel gibi işletilen konaklama tesisi.
 • musterilere sadace oda satmak, mutfak ve restoranda gerek malzeme gerekse personel maliyetini dusurmek mantigi ile olusmus bir otel tipi. ayni konforda olup da apart olmayan bir otelden %25 civari daha ucuz olup; maliyet hesabi yapildiginda apart olmayan otelden daha cok kar eden bir isletmedir.
 • 1+0 daire'nin otel versiyonu. veyahutta mutfaklı otel diye adlandırılabilir. özellikle yurtdışında kısa veya orta süreli kalma tercihi için oldukça yaygın ve kullanışlıdır.
  (bkz: yeni başlayanlar için almanya/@exponential)
 • çocuklu ya da kalabalık aileler için ideal gibi görünen otel tipi. bu oteler bana otelde değil de başka birinin evinde kalıyormuş ve başkalarının eşyalarını kullanıyormuşum hissini verir.
 • temiz ve odaları birbirinden bağımsız güzel bir tanesine denk gelirseniz, normal otellerden çok daha hesaplı ve çok çok daha keyifli olabilirler. 1+1 stüdyo tarzında olanları makbüldür. birde normal otel odasının içine zorla mutfak yerleştirmeye çalışıp "apartanları" vardır ki uzak durulmalıdır.
 • http://www.apartoteller.gen.tr/ adresinden güzel örneklerine bakılabilecek otel türü.
 • cocuk sayisinin artmasiyla tercih etmeye basladigim otel tipi. ilk bebekle otel odasini bir sekilde yine idare ediliyorduk ama ikinci bebegin gelisi, ilkinin ordan oraya kosturmaya baslamasi ile yavas yavas normal otelden kacar oldum. apart otel tercihinin sebebi tamamiyle odalarin genisligi, iclerinde oturma odasi, mutfak bulunusuyla alakali. bazen camasir makinesi falan da oluyor ki bir haftadan fazla kalmak icin bu da buyuk imkan. cocuklar kendi baslarina kalmaya baslayinca iki otel odasi tutmaya geri donebiliriz ama o zamana kadar ailecek seyahatlerde apart otelci olacagiz gibi.

  tabi bir secenek de airbnb, homeaway gibi uygulamalar. her sehirde apart otel bulunmayabiliyor. airbnb'ler oldukca yayginlasmakta. istanbul'da apart otel var mi yok mu diyeh ic bakmadim ama daha once airbnb'den arastirmistim. iyi muhitlerde cok odali evler gayet makul fiyatlardan listelenmisti. bir sonraki ailecek istanbul seyahatinde bunlara da bakacagim.
 • hanım tatil yapmasın zaten, mutfak olsun ki yemek yapılabilsin, çamaşır yıkanabilsin. bunları tatilde de yapacaksam tatile çıkmam. geçen görümcemler birlikte ev kiralayalım dediler. kabul ettim ama kesinlikle iş yapmam işinize gelirse dedim. erkekler hemen yan çizdiler böylelikle ev tutulmamış oldu. apart otelde kalmak benim tatil anlayışımla örtüşmüyor. sırf ev işi temizlik yapması var diye yazlık almıyorum.
  onun yerine tekne alacağım iki kamaralı misafir yok ekstra iş yok. o koy senin bu koy benim gezeceğim.
  apart otel çok kalabalık aileler için belki bir alternatif olabilir ama ben yine de iş yapmak zorunda kalacağım bir tatili tercih etmezdim. erken rezervasyon yaptırır herşey dahil bir otelde tatilimi yapardım çocuklarım olsaydı.
 • booking gittikten sonra doğru düzgün bir tanesini internetten çok zor bulursunuz. artı olarak günlük fiyatlar normal otel fiyat kadar.