şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sadece çocuklu döneminde değil eşşek kadar adam olunca bile yapılabilen haylazlıklardır. giriş katındaki daire zil ve aparman otomatiğini karıştıp yanlışlıkla zile basanlardan sıkıldıkları için zilin üzerine kocaman zil yazan bir kağıt, diğerine ise ışık yazan bir kağıt yapıştırmışlardır. haylaz bünyeler ise gece operasyon düzenleyip ilgili yerlere daha açıklayıcı şu kağıtları yapıştırmışlardır : "kapı", "kapı kolu", "paspas", "gözetleme deliği", "anahtar deliği"
  • küçücük hazırlanmış siyah izolebantlar ile bütün kapılardaki gözetleme deliklerini bantlamak. uzaktan bakınca belli olmayan bu eylem, içeriden dışarıya bakmaya çalışan ev sahibini deli edecektir.
  • apartman sigortalarını indirme işlemi organize yapıldığı takdirde bütün mahallaenin elektriği kesilmiş havası yaratılması mümkündür. tecrübeyle sabittir
  • yaramazlık da denir onlara. önceki evimde apartmandan çıkarken kapıya bırakılan zaman gazetesini alıyodum hep. yaramazlık mı haylazlık mı hırsızlık mı bilemedim. beleş dağıtıyolardı. hem işyerime almıyolardı zaman.
    itiraf com'a mı yazsaydım, ekşi sözlük yazarıyım, agresifim.
  • karşılıklı iki kapının kapı kollarının sağlam bir şekilde bağlanılması ve apartman dışındaki zillerin sürekli basmasını sağlayarak kaçılması güzel bir örnektir.

    biraz daha fazla cesaret isteyen farklı bir haylazlık ise kapının önüne çabuk uçan alkol sınıfından bir maddedin,etrafta tutuşabilecek bir şeyler olmaması sağlandıktan sonra boca edilerek yakılması,zilin çalınması ve kaçılmasıdır.kapıyı açan sahsın tepkisini duymak veya görmek için yakın mesafede durulmasının tehlikeli,ama bir o kadarda zevkli olduğu söylenilmektedir.