şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle başlattığım kampanya. baştan söyleyeyim çocuklarına gerekli eğitimleri veren, insan gibi yetiştiren aileleri bu konuda tenzih ederim.

  lakin çocuk yapıp onları apartman gibi toplu halde yaşanılan yerlerde adeta hayvan gibi yetiştiren "çocuktur yapar" kafasındaki insan müsveddeleri için konuşuyorum. çocuk ağlayabilir, öksürebilir vs bunlar gayet doğal durumlardır ama bir insan evladı 24 saat boyunca evin her metrekaresine ayak basacak şekilde nasıl koşabilir?

  artık çocuk sahibi olan ailelere birtakım testler uygulansın. test sonucu başarısız olan aileler için hipodromlarda belirli gün ve saatlerde çocuklarının koşması için eğitim verilsin. bu eğitimler sonucunda da gelişme gösteremeyen ailelerin apartmanlarda yaşaması yasaklansın.

  edit: beslemek kelimesindeki ironiyi anlamayan arkadaşlar konuyu da anlamak istememişler zaten. işinize nasıl geliyorsa öyle anlayın.
 • çocuk beslenmez büyütülür. hayvan mı lan bu.

  mesnetsiz başlıklar sözlükte haddinden fazla kirlilik yapmakta...
 • haklı bir istek. millet mecburmuş gibi sürekli çocuk doğuruyor. bütün insanlığın en büyük ortak noktalarından biri evlenip çocuk yapmak. bence dünyanın en ciddi sorunlarından biridir de bu.
  çocuk yapma takıntısından kurtulmalıyız insanlık olarak. bırakalım hayat aksın bildiği gibi.
 • (bkz: döl israfı)
 • okumadım ve eksiledim karşiim. "beslemek" nedir ya.

  mesela senin aşıların tam mı? değil. belli.
 • kısmen katıldığım önerme.

  şöyle ki, eğer benimki gibi -önceden kedilerim olduğunu bildiği hâlde- hayvan düşmanı, kedilerin duvarlara tırmanacağını, kapıları kemireceğini, daireden çıktıktan sonra bütün yerlerin kedi kokacağını sanan, ''ya sen çıkarsın ya kedilerin çıkar'' diyebilen, ''çıkın evimdennnnn'' şeklinde mesaj atabilen bi ev sahibiniz ve kedilerin adımlarının kendini uyandırdığını iddia edebilen bi alt komşunuz varsa, birkaç ay sonra balataları sıyırmış ama kendi içinde haklı bi şekilde ''kedi beslemek yasaksa çocuk daha fazla gürültü yapıyor, o da yasaklansın!'' gibi bi karara varabilirsiniz.

  babamların üst komşusunun sabahtan akşama kadar bi köşeden diğer köşeye yuvarlanan çocuğunu saymıyorum bile.

  kısaca, ya yalnızca entry'de bahsedilen gibi doğal durumların dışında dairesinden anormal derecede gürültü gelen ailelere ya da herhangi bi hayvanla yaşayanlara tepki gösterilsin ya da kimseye zararı olmayan, gürültü çıkmayan dairelerdeki çocuklara ve hayvanlara saçma saçma nedenlerle karışılmasın.
 • usul esastan önce gelir kaidesinin haklılığını bir kere daha ispat eden zırva.
 • çoğu kişi entry'yi okumadan, direkt besleme kelimesine takılmış. mesela oturduğum apartmanda mert diye bir çocuk var, aynı apartmanda baba annesi, halası ve kendi ailesi oturuyor. nereden mi biliyorum? akşama kadar çocuk anneeee, baba anneeeeeee, halaaaa diye abartmıyorum 100 defa bağırıyor, belki daha fazla. geçen gün eşim artık dayanamayıp; "çocuğunuz megafonu kullanabilir mi? uyumaya çalışıyorum" deyince de, bilmiş bilmiş; "siz hiç çocuk olmadınız mı?" şeklinde cevap verip tartışma yaratmaya çalışmış da neyse ki eşim pek üzerine gitmemiş de olay büyümemiş. aynı sitede onlarca çocuk var ama hiç biri bu şekilde davranmıyor. neyse konumuza dönersek bu kadın çocuk yetiştirmiyor, belli ki besliyor ve çocuk beslemek yasaklanmalı, onun yerine anne adaylarına çocuk yetiştirme ile ilgili eğitimler verilmeli, hatta nasıl ki aşıları vs yapılıyorsa çocuk düzgün eğitilmiş mi diye de kontrol edilmeli. yok ben çocuk yetiştirmeyeceğim, besleyeceğim diyorsa da gider toplumdan uzağa bir yere orada besliyor mu yetiştiriyor mu artık ne yapıyorsa yapar.
 • sorun ne biliyor musunuz, sevgili istanbul - ankara - izmir gibi varoşlarda yaşayan ergenler; o apartmanlar bırakın çocukları, her yaştan insanın yaşayabileceği yerler değil aslında.

  apartman diye betonlardan oluşmuş o kafeslerde, çocuklar doğası gereği devamlı koşmak, oynamak ve hareket etmek istiyor. şehir diye yaşadığınız o çöplüklerde çocuklar park, bahçe - doğal alanlar bulamadığı, enerjilerini atamadıkları için 24 saat evde koşturuyor.

  ha, hareketli çocuk sağlıklı demektir, siz dua edin de bu başlığı açan ve favorileyen asosyal orospu çocuklukları gibi çocuklarınız olmasın!