• apartmanda yaşamanın en koşulu komşularınızı rahatsız etmeden yaşamayı bilmek olmalıdır. televizyonun sesini sonuna kadar açarak müzik dinleyenler ile evde çocuğu sağa sola depar atarak alt katı gümletenlerin mutlaka apartmanlardan uzak durması gerekir.
  • ağırlıklı olarak köylü ve köy mantığındaki görgüsüz milletimizin şehirlerde de aynı kafayla sığır gibi yaşamaya devam etmesinden mütevellit çekilmez olan hayattır.

-kapılar ahır kapısı gibi açılıp kapatılır.
    -bağıra bağıra konuşulur.
    - tv sonuna kadar köklenir.

çünkü amına kodumun apartmanında başka insan yaşamaz, dünyada sadece kendileri vardır, hayvanlara özgü egosantrik bir hayatı başkalarına dayatır ve sürekli başkalarından şikayet ederler.
  • birçok ruh hastası ile aynı çatı altında bulunmaktır.

-bence apartmanda oturmanın bir mülakatı olmalı ya da ne bileyim deneme süresi falan. baktın olmuyor göndereceksin. sadece ve sadece medeni insanlar yaşamalı.
  • fakir işidir. fakirlik sebebiyle apartmanlar icat edildi. zengin kişi gider villada oturur.
  • asla benimseyemediğim, alışamayacağımı düşündüğümdür,

misafirliğe falan gittiğimde ciddi ciddi kendimi kare kutunun içinde gibi hissediyorum boğuyor, sıcak yaz günlerinde falan nasıl yaşanır buralarda diye düşünüyorum,

evet bunu hemen üzüm bağının altında olan odamın camından gelen serin havada uzanırken yazıyorum..

ayrıca yüzlerce yıldır bahçede, tarlada olan bu halka apartmanda yaşamayı lüks bir şeymiş gibi lanse edenleride kınıyorum ne yapayım kardeşim ben kendi evimde bağıra bağıra counting stars söyleyemeyeceksem.
  • her kim insanları üst üste koyup bırakalım adınada apartman koyalım diye atıldıysa onun ben amına koyayım, gece 11-12 de üst kattan gelen yüksek sesli konuşmalar, alt kattan gelen hunharca koşan çocuk sesi ve yetmezmiş gibi başka apartmanlarla dip dibe olmaktan dolayı başka dairelerden gelen gürültüler, hele benim gibi sese karşı duyarlı olanlar için daha kötü.

istanbulda bir apartmanda yaşamaktan daha kötü ne olabilir amk.apartmanlar o kadar dip dibe ki yan apartmandan birisi lambasını bir yakıyor taa benim odama kadar aydınlıyor perdem çekili olmasına rağmen vallahi bıktım usandım ilk fırsatta siktir olup gidecem taşıncam müstakil eve

t: çok boktan bir yaşam şekli
  • sanırım üst kattaki former isis fighter (bkz: gerilla) bana morse alfabesi ile mesaj vermeye çalışıyor.

bir apartman dairesinde yaşadığınızda komşunuzu seçemiyorsunuz. maalesef.
  • asla vazgeçemediğim. ki zaten büyük şehirlerde ikamet eden insanların kaçınılmaz olan yaşantısı; apartmanda yaşamak.

ben seviyorum. tanıdığım çevre komşularımı gördüğümde; beşinci kattan otobüsteki cumhurbaşkanı gibi selâmlayıp iletişim kurmayı, apartmanın içinde gördüğümde konuşup yardımlaşmayı seviyorum meselâ. tabi bu sevgimde mezarlık gibi bir apartmanda yaşıyor olmamın etkisi azımsanmaz kuşkusuz.

müstakil ev falan benlik değil. apartman ve yüksek kat iyidir.
  • yarak gibi bir olaydır. özellikle günümüzde 60m^2 1+1'lere kadar inmiş olan boyutları göz önüne alırsak aynı katta dairenin iki tarafına da başka daireler geliyor ve sanki ev arkadaşlarınız var gibi takılıyorsunuz.

gürültüsü, düşüncesiz komşusu ayrı başkaları rahatsız olmasın diye yapılamayan şeyler ayrı. bu kadar kötü bir fikri nasıl düşünmüşler ben o ilk kez "hadi alt alta ve yan yana daireler yapıp içinde yüz kişi yaşayalım" diyen müteahhitin de mimarın da anasını sikeyim.

bir gün istanbul'dan siktir olup gidersem sadece şu apartman denen bok yüzünden gidicem.
  • eskiden zenginliktendi... şimdi fakirlikten...
hesabın var mı? giriş yap