• eşi benzeri olmayan, unique
  • inatla ap ayrı yazdığım ve yazacağım, bundan da büyük bir keyif alacağım, tdk ajanı sözlük yazalarının gözüne gözüne sokacağım sözcük. ap ayrı bir şeydir.
  • hande yenerin 6 ocak 2006ta piyasaya çıkacak olan albümünün adı
  • içerisinde 14 ayrı şarkı bulunan, kelepçenin bir farklı versiyonuyla 15 parça sayısına ulaşan hande yener albümü. albüm dökümü;

1-yola devam
    2-apayrı
    3-nasıl zor şimdi
    4-kelepçe club versiyonu
    5-kim bilebilir
    6-bugün sevgililer günü
    7-şefkat gibi
    8-aşkın ateşi
    9-kanat
    10-unut
    11-düş bozumu
    12-sakin olmalıyım
    13-sorma
    14-kelepçe klip versiyonu
    15-insanlar çok
  • sözü ve müziği mete özgencile'e düzenlemesi erdem kınay'a, vokalleri candan kaplan'a, ebru ve elçin'e ait olan ve hande yener'in albümüe isimini veren parça.

sözleri şu şekilde:
    sana bir yalnızın gözünden
    çaldığım bir kaç damla yaş
    yolladım bu sabah ben
    iyi bak ona

yanma serpil eğlen coş sevil
    ben bana çok gelemem
    boş nasihat veremem
    yüküm kendimden menkul
    alınırım
    satılamam
    yenilim
    yutulamam
    sana yorgun bir miras seçerim
    bırakamam
    sen benden ayrı
    ben senden ayrı
    hep aynı
    sende sende kaygı
    ben sende aynı
    apayrı
  • sorunun mete ozgencil'de degilde bu güne kadar onun sarkilarini seslendirenlerde (bkz: candan ercetin) oldugu gercegi ile yulesmemi saglayan son derece basarili hande yener albumu.

tek temennim mete ozgencil'in bu album icin klip cekmemesi!!!
  • hande yener'in artan müzikalitesiyle birlikte artık "hadi anam yallah, sen gittin ama ben çok mutluyum hahayt" temalı şarkılardan kurtulduğunu görüp sevindiğimiz albümdür. edinilmelidir.
  • hande yener'in kendini asip gayet basarili sarkilarla karsimiza ciktigi album. icinde kotu olarak nitelendirilebilecek sarkilar olsa da genelinde gayet basarili produksiyonlarla bezenmis beklenmeyen bi hande yener albumu olarak gorebiliriz bunu. ancak her ne kadar biz beklenmedik desek de yaptigi roportajlardan birinde boyle guzel jazz bazli sarkilarin bulunabilecegi ve baska bi kesime daha seslenebilecegi (eller havaya olmayan) parcalarin oldugu bir albumun yolda oldugunu soylemisti, nitekim oyle oldu sevdik begendik dinleyin . ozellikle sorma cok basarili bi parca , bu da nihayetinde bir oneri olsun.
  • şaka olduğunu düşündüğüm hande yener albümü. "yerli ve küçük çapta bir confessions on a dance floor vakası mı yaşamaktayız? ben gerçekten hande yener albümü mü aldım? neler oluyor?" sorularını sorduran oluşum.
  • hande yener'in basbaya jazzy ritmler hadi hadi onu yemediniz funky ritmlerle bezeli, mete özgencil şarkılarıyla desteklenmiş ve çok başarılı olmuş techno albümü. söylendiği gibi ülkemizde hala bazı şarkıcıların hazıra konmak yerine risk almak adına bir şeyler yaptığını görmek bile güzel. hele yurdum rockcılarının patladıkları şu bir kaç yıl içerisinde, kendisini tekrarlayan bir hal almasına rağmen, böylesine bir atağı sergileyenin bir pop şarkıcısı olduğunu görmek mütiş bir şey. böylesine bir albümün geleceğini bir önceki çalışmalarında alttan alttan hisseitiriyordu bana sorarsanız, önceki albümünde r&b motiflerini çok güzel yedirdiği bir çok şarkısı vardı ama; bu apayrı albümü bambaşka olmuş. adını koyarken çok düşündüklerini sanmıyorum. demem o ki, eğer elektronik müzikten hoşlanıyorsanız (ben hoşlanmam) ve önyargılarınızdan sıkıldıysanız (ve ben sıkıldım) bu albümü bir gözden geçirmenizi öneririm.
hesabın var mı? giriş yap