• beyonce meğerse tatil için katılmadığı met gala 2018'e gerçekte paris louvre'da klip çekmek için katılmamış. ortaya sanat eseri gibi bir klip çıkmış zaten. hani louvre öyle bir yer ki demet akalın klip çekse bile efsane olur. ki ekstradan carters çiftinin perdormansı ile izlediğim en iyi 10 klip içine girmiştir. şarkıyı dinlerken yapılacak en keyifli aktivite de migos'un arkaplanda çıkardığı seslere eşlik etmek.
  • nasıl hakkında bu kadar az entry olur dediğim hayvan gibi iyi şarkı.
  • louvre müzesi'nde muhteşem bir klip çekilen beyonce & jay-z şarkısı.
    klip çok sanatsal, zaten o müzede çekilen bir klibin sanatsal olmaması facia olurdu.
    bazıları illümanite filan demiş ama alakası yok, klipteki eserler müzenin en şöhretli olanları.
    benim yakalayabildiklerim şöyle:

0:50 mona lisa
    0:58 winged victory of samothrace
    1:08 the oath of the horatii
    1:38 the coronation of napoleon
    1:58 the intervention of the sabine women
    3:12 the raft of the medusa
    3:52 milo venüsü
    4:30 the wedding at cana
    5:37 portrait of a negress
  • düzenlemesi pharrell williams'a aittir.

yalnız klipten niyeyse korktum. beyonce ve ceyzi'nin "parayla satın alabilecek ne varsa alırız" duygusu ve bu duygunun altındaki korkunç boşluk bence kendilerini de son derece rahatsız ediyor.
  • (ing.) argoda aşırı derecede öfke nedeniyle kontrolden çıkmak anlamına geliyormuş.

beyoncé ve jay-z ikilisinin yeni albümü everything is love'dan yayınladıkları bu ilk single'ın şahane klibi louvre müzesi'nde çekilmiş.

şarkıda jay-z'den çok beyonce'yi rap yaparken duyuyoruz. ikil şarkıda, superbowl'dan grammylere pek çok konuda laf sokmuşlar. örneğin jay-z'nin 8 dalda aday olup hiç ödül kazanamadığı grammy müzik ödülleri'nden de şu sözlerle bahsedilmektekte:
    "tell the grammys fuck that 0 for 8 shit/ have you ever seen the crowd goin' apeshit?"

carterlar (bkz: the carters) louvre müzesi'ndeki başyapıtların önünde siyah dansçıların senkronize performanslarını ekleyerek pop müzik tarihine ikonik bir iş daha katmış.

ı can't believe "you" made it
    .
  • youtube yorumlarında lamborghini resmi kanalının yorumunu görmek mümkündür, şarkının başında "fast like a lambo" ifadesini yorumda belirtmişler. louvre'da çekilmesine istinaden en güldüğüm yorum da: ı think ı'm too poor to even watch this?.
  • canlı performansında beyonce'nin çılgın atarak söylediği şarkı. ablacım biraz sakin olsana, kendini parçaladın.
    lip sync mi kayıyor, back vokal mi fazla yoksa mikrofon mu çok ekolu bilmiyorum da bir gariplik var hem beyonce'de hem şarkıda. ne güzel kafalar allam ne güzel kafalar...

jay z nasıl da bağırıyor tell the grammy's fuck that 0 for 8 shit diye, adamın canına tak etti, her izlediğimde krize giriyorum, kitlenip jayz'nin hareketlerine odaklanıyorum, i can't believe we made it derken ellerine aallaaahaa açması * o sırada ne düşünüyor acaba, kıyamam ya koca jayz resmen sivrisinek gibi vızıldıyor sahnede, her zaman ezilenin yanında olduğum için üzüldüm adama. hıı bi de incredible husbandmışşşşşş *
  • beyonce ve jay-z’ nin louvre müzesinde çektikleri her karesi için çok emek harcanmış, ayrı ayrı düşünülmüş sanat eseri niteliğinde olan klip. tabloların önündeki danslar çok farklı estetik bir hava katmış. beyonce rap yaparken de gayet dinlenilesi. ayrıca kendisiyle dansçılarının sıfır beden olmadan da güzel ve seksi olunabileceğini kanıtlar nitelikte.
  • klibi 2.5 taşak nasıl olur temasındadır.
  • koca albüme bedel şarkı. ötekilerin hiçbirini sevemedim. (bkz: everything is love)
hesabın var mı? giriş yap