şükela:  tümü | bugün
 • afedersiniz tam bir piçtir kendisi, bunu harikulade manasında söylüyorum. efsaneler okumuştum spectografın içine suratını koyuyor, imza atıyor, şekil şemal yapıyor diye. az önce audacity spectogramı açtım, equation'ın sonunda o ulvi multi-yavşak piç sırıtmasını, suretini görünce saygı duydum.

  buyrun efendim bu equation şarkısının spectographı;

  http://oi59.tinypic.com/rciref.jpg

  bu da windowlicker;

  http://oi57.tinypic.com/r05eg6.jpg

  audacity spec ayarları;

  maximum frequency: 8000'di default'ta suratının tam görünmesi için 10k yaptım.
  gain: default 20 programda, daha net gözükmesi için yani parlaklaşması için 40'a çektim
  rande: 80 db'den 140 db'ye
  window type: hanning, window type çok etkilemiyor
  windows size: 8192

  önemli not: logaritmik spectograph'ta gözüküyor bunlar

  onemsiz not: window licker'da maks frekans ayari : 20k hz
 • hey gidi hey küçükken araba yolculukları yapardık aileyle babam hep zeki müren emel sayın falan dinletirdi bize. yeter artık bi de benim istediğim bir şey dinleyelim dedim tamam dediler. demez olaydılar bucaphelus bouncing ball koydum kaza tehlikeleri atlattık hehe annem babam hakkaten çabaladı yani bi kaç dakka "dur çocuğun zevkine saygı duyalım" dediler ama yani tabii kasedi çıkarıp aşağı attı babam (kaset diyorum bak ciddiyim) ve ruh hastası olduğumu düşündüler uzun süre. aphex twin mi ruh hastası onu dinleyen bizler mi ruh hastasıyız bilemedim.
 • soundcloud hesabından çeşitli parçalar öneriliyor. kendisi dinliyor, yorumlar yapıyor, parçalar gönderiyor...vs: https://soundcloud.com/user18081971/uchoob-links

  bu arada sorulan bir soruya verdiği cevaba göre, zamanında istanbul'da başı belaya giriyormuş neredeyse: http://i.imgur.com/4bljn6s.png
  şu adam bile çomarlardan nasibini almış.
 • allah bu adamın belasını versin.
 • dizustu bilgisayarlarda os altinda uzun sure calistirdigimiz bilgisayari kasan programlar fazla isinmaya yol aciyorsa, bu adamin muzigini cok uzun sure tekrar tekrar dinlemekte sanirim beyinde benzer komplikasyonlarin vukuu bulmasina sebep oluyor. en saglikli dinleme yolu her 2,3 albumden sonra kafayi 5 dakika buzdolabinda bekletmek.

  edit: ne abartmisim amk
 • yapmak istediği herşeyi önce kendi yaratmaya çalışan,köy enstitüsü mezunu bilincine sahip kişi.
 • richard d. james isimli elektronik muzik devi sahsiyetidir. son albumu drukqs"i bilgisayarinda mp3 formatinda yapip kaydedip oyle piyasaya surmustur. audiogalaxy gibi kotu takilan programlar yuzunden insanlar yok efendim star wars theme, tetris remix, ghost in the shell, outside kick ass violin solo(ki bu sarki outside isimli bir grubundur aslinda) gibi sarkilari da bu guzide sanatcimiza mal etmektedirler. takdire sayan bir de logosu vardir.
 • görüntüyü sese çeviren bir tür synthesizer* (çoğunlukla bitmap oluyor bu görüntüler ama belli olmaz, japon yerinde durmuyor) vasıtasıyla kendi suratının "müziğini" yapmış hayvan evladı şahsiyet.* evet... neymiş? windowlicker parçasının sonundaki garip sesleri bir spectrum analyzerdan (bkz: spectrum analyser) geçirdiğimizde sırıtan suratıyla karşılaşıyoruz. bunun üzerine de "yuh ulan eskiden kasetlerin sonunda hidden track arardık, sonra cdlerle olay büyüsünü yitirdi, "remaining time" bu nadide sürprizleri* belli eder oldu, artıkın parçalarda gizli resim arıyoruz" diyoruz*. bir spectrogram indirip deneyiverin derim. konuya dönecek olursak; o denli deneysever bir kişiliktir bu richard d james. ritm programlama hususunda çığır açmış ve tom jenkinson gibi insanüstü bir varlığın en büyük ilham kaynaklarından biri olmuştur. bu da ona olan saygımızı arttırır.
  edit: parçanın ismini windowlicker sanıyordum ki değilmiş, doğrusu windowlicker ep'sinin 2. parçası olacak, yani [symbol].
 • yeni albümünden bir parçası akşam 9 civarı dinlenebilecek olan kişidir. sabırsız insanımıza duyurulur.

  warp da youtube hesabından parçayı yayınladı.
 • gün geçmiyor ki yeni bir röpörtajı yayınlanmasın. son olarak groove için apparat, moderat, nicolas jaar'ın da aralarında bulunduğu müzisyenlerden gelen soruları yanıtlamış. tipik bir kafamı yaşasan kafana sıkarsın vakası bu güzel abimiz.

  --- spoiler ---

  apparat: why did you only put out very few records in the last years?

  “just because i don’t need to do it"...

  --- spoiler ---