şükela:  tümü | bugün
  • yol bisikletleri için şık ve hafif bir çanta serisi. özellikle ultra hafif turcuların haklı ilgisine mazhar olmuştur. yakın zamanda rapha ile ortak bir modeli de çıktı.
    https://www.apidura.com/
  • ingiltereden tam bir set getirttim. öncelikle ülkemiz şartları için oldukça pahalı. hafif ve kullanışlı. çadırsız uzun turlar için özellikle tavsiye ederim.
  • bikepacking'in olmazsa olmazı, mübarek çanta üreticisi.
  • minimum malzemeyle yola çıkabilen bisikletçilerin tercih etmesi gerekir. bikepacking yapısı itibarıyla kadroya ve maşaya hiçbir şekilde bagaj bağlanmaz. özellikle su geçirmez olan modelleri (bkz: transcontinental race)'e hazırlanan yarışçıların bir numaralı tercihleri arasındadır. döviz kuru sebebiyle türkiye'de yaşayanlar için ortalama bir bisiklet parasına gelmektedir.

-sele altı çanta(17litre)> 622 lira x (kdv) + gümrük ve taşıma giderleri
    -kadro altı çanta(5.3litre)> 432 lira x (kdv) + gümrük ve taşıma giderleri
    -bütün boyut kadro altı çanta> 668 lira x (kdv) + gümrük ve taşıma giderleri
    -kadro üstü küçük cep çanta> 164 lira x (kdv ) + gümrük ve taşıma giderleri
    -gidon çantası(14 litre)> 489 lira x (kdv) + gümrük ve taşıma giderleri

çantaların bisiklet üzerindeki görünümü ise şöyledir
  • 17 litrelik sele altı modeline sahip olduğum bisiklet çanta üreticisi. ürünleri, emsal ürünlere göre bir hayli hafif ve kullanışlı.

gönderileri fedex ile yapıyorlar. fedex, türkiye de bir zamanlar mng ile dağıtım yapıyordu. bu sebeple gümrük ve ordino bedelleri bir hayli yüksekti. tnt ile dağıtım yapmaya başladılar ama bildiğim kadarıyla bu durum değişmedi. satın alacak olanların bu durumu göz önüne almaları, mümkünse farklı kargo seçeneklerini tercih etmeleri ekonomik açıdan hoş olacaktır.

yine bu markanın kalitesinde üretim yapan daha ekonomik bir üretici için de (bkz: alpkit)