şükela:  tümü | bugün
 • vitamin b1, b6 ve b12 yetersizliği için risk faktörü bulunan ve/veya zihni ve bedeni çabuk yorulma, unutkanlık, sinirlilik, iştahsızlık, kuvvetsizlik, kol ve bacaklarda parestezi ve ağrı, titreme, çarpıntı, epigastrik huzursuzluk, kabızlık gibi genel preklinik şikayetleri olan hastalarda, beriberi, wernicke-korsakoff sendromu ve delirium tremens'te, alkolik ve diyabetik nöropatiler, nevrit, polinevrit, nevralji, zona, miyalji, artralji, kramp, tremor ve tekrarlayan kusmalarda kullanilan;

  nadir olarak allerjik aşırı hassasiyet reaksiyonu bildirilmis ilaçtir.
 • dünyanın en kötü tada sahip ilacı. yutarken şekilden şekile girersiniz, bütün yüz kaslarınız çalışır, milyonlarca mimik gösterisi yapabilirsiniz. ayrıca sidiğinize yoğun bakım aroması katar. iğrenç birşey.
  bir de ürtiker probleminiz varsa azdırabilir.
  bunun dışında sanırım en süper b12 anemisi tedavisiymiş -ki büyük ihtimal yamuluyorum, eminim daha iyisi de vardır-
 • beyaz üstüne ms sans serifle "apikobal" yazılmış kutusunu görünce insanın güvenesi gelmeyen ilaç. gerçi altına da yazmış güzelce -vitamin- diye, kasmamış.
 • dünyanın en kötü tadına sahip olmakla beraber dünyanın en çirkin fontuna da sahiptir.
 • vücut b vitaminini a, d, e, k vitaminleri gibi biriktirmediği için daimi olarak (ara verilmeden) alınmasında sakınca yoktur. fazlasını bünye dışarı atar, bir toksik etki görülmez.

  edit: baraka'dan gelen uyarı üzerine güncelliyorum.
  b12 vitamini suda eriyen bir vitamindir, fakat diğer suda eriyen besinlerden farklı olarak karaciğerde, böbreklerde ve diğer vücut dokularında depolanır.
 • aşırı alkollü gecelerin ertesinde,insanı bir saatten kısa bir süre içinde kendine getiren pembe,sihirli tabletler.
  her tablette 250 mg b1,250 mg b6 ve 1 mg b12 vitamini ihtiva eder ve iki tanesi zımba gibi yapar.
 • sinir sistemini güçlendirir
 • karaciğer tahribatı yüksek ilaç kullanım dönemlerinde veya aşırı içki ile yorulan karaciğeri kendine getirmek ve korumak içinde kullanılır.
 • yutmaktan çekindiğim ilaç.öyle ki ilk andan beri ilaç güven vermiyor,kutusu oldukça basit ve iğrenç,korsan bir ilaçmış,pazardan alınmış havası veriyor;bir duraklama,yok kesin eczanede bir pislik var gidip başka yere de sorayım imajı yaratıyor,ardından gerçek olduğunu görünce kutuyu açıp daha da basit olduğunu görüyorsunuz,hapın rengi ve hacmi bir daha duraklatıyor ve hap koklandığında kendini belli ediyor,yutması da ayrı dert.
  haa dersen faydasını gördün mü diye,şuana kadar bariz bir faydası üzerimde görülmemiş olmakla birlikte aynı sorunlar devam etmektedir,o kadar incelemem ve yutmam boşuna gitti diye düşünmekteyim.
  ek:yamulmazsam bunlar,tabii ki bir uzmana sorun,sözlük etkisinde kalıp kapıma gelmeyin.
 • supradyn vs gibi multivitamin mineral kombinasyonları ile b vitamini oranlarını karşılaştılması doğru olmayan ilaçdır. çünki kullanım amaçları farklıdır.
  karşılaştırmak isterseniz muadili benexol b12 , tribexol vs ile benzer dozajları içerdiği görülecektir.
37 entry daha

hesabın var mı? giriş yap