şükela:  tümü | bugün
 • fabrikasını bizzat bucak bucak gezip gordugum bir sucuk markasıdır. salam, pastırma ve daha birçok soğuk et ürününü üretir. iftira etmek çok büyük haksızlıktır.
  tamamen sağlıklı ürünler imal etmekte olan, türkiye'ye en son model makineleri ilk getiren, fabrikanın her bir yanı gıcır gıcır tertemiz olan eski bir aile şirketidir. sadece pastırmayı eski yontemle yapmaktadırlar çünkü bunun için bir makine icat edilmemiştir.

  eğer bir zehirlenme yaşanmışsa, bu tamamen mamullerin sağlıksız koşullarda saklanması ve satılmasından kaynaklanıyor olsa gerektir*.

  edit: yapmak farz oldu evet. öncelikle gelen onlarca mesaja cevaben: hayır efendim firmanın sahibi, sahibinin kızı mızı değilim. bu entry'yi taa 10 sene önce, başka birisi eşek eti iftirasında bulunduğu için yazmıştım. onun entrysi uçunca başlık başıma kalmış.

  dediklerimin hala arkasındayım. evet bu firmanın üretim tesisleri avrupa çapında örnektir ve pırıl pırıl bal dök yaladır. evet ürünlerinde çoğu firmanın kullandığı kanserojen olduğu herkesce bilinen ama löpür löpür tüketilen bazı katkı maddelerini kullanmamaktadır. neticede işlenmiş ettir. genel olarak bu ürünlerin sağlıkla bağlantısını içine sindiremeyen yemez, konu orada kapanır. bu insanlar öyle cebren ve hile ile %100 dana etine iki gıdım tavuk esansı bulaştırıp da ürünün maliyetini düşürerek küçük hesaplar yapacak esnaf değildirler. kendi ürünlerini yeri geldi mi bizzat gidip marketten de alan, çoluğuna çocuğuna yediren, eşine dostuna en özel günlerinde ikram eden kişilerdir bunlar. üstelik de sırf gayrimuslim oldukları için bu topraklardaki kronik domuz eti fobisiyle, normalden kat kat fazla denetlendiklerini de biliyorum. ha evet, niçin ayrı bir makinede üretim yapılması şimdi gündeme gelmiştir, neden bunu evvelden düşünmediler, buna cevabım yok. işadamı değilim, firmaya herhangi bir organik bağım da yok. benim firmaya diğer bir eleştirim pr açısından acemi davranmış olmalarıdır. direkt topun ağzındasın, ama elin kolun bağlı davranıyorsun, ürünümde şu kadar eser miktarda olabilir, bu da üretim sistemiyle ilgilidir, maliyete, lezzete, sağlığa bağlantısı yoktur, diye hemmen bir açıklama yapıştırabilmeliydi. keşke.
  ancak şundan da eminim ki burada 100 yıllık bir firma hakkında (bkz: doğru bilinen yanlışlar) "zaten kaç kere el değiştirdi, eskiden de eşek eti karıştırdıydılar" gibi saçmalıklara meze olacak bir firma değildir. üstelik deeeee, işte en kanıma dokunan da bu, "ermeniymişler. şaşırmadık" temalı nefret söylemleridir. yani şurada da işi ırka etniğe getirdiniz ya daha "yazıklar olsun"dan başka bir şey demiyorum.
 • sahipleri rum degil ermeni olan etsan gida sanayi as.'ye gecmis kurulus.
 • eskilerin rivayet ettiğine göre "apikoğlu sucukları gürbüz yapar çocukları" sloganını benimsemiş kuruluş.
 • sahibi kendini intihar etmişti* galba yıllar evvel.
 • ankara kızılaydaki meşhur cig koftecidir, aci mi aci olmasına rağmen cig kofteler durmadan yeme gudusunu durtukler
 • ister esek ister kopek ister gergedan eti kullaniyor olsunlar, bu adamlar dehset sucuk uretiyor. sucuk tadinin tanimi benim kafamda apikoglu ile var resmen.
 • dünyayın en lezzetli ve yenilesi sucukları şüphesiz bu firmanın ürettikleridir.. at değil, it kesseler bu böyledir..
 • hakkında sözlükten bilgi edindikten sonra yemeğe karar verdiğim ama sözlükçülere her zaman güvenilmeyeceğini öğrenmeme yardımcı olan sucuk.
 • kayseri kökenli firmadır.