şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karadeniz şarkılarıyla bilinen apolas lermi, trabzon uzungöl’deki doğanın tahrip edilmesine karşı yaptığı şarkı nedeniyle uzungöl’deki işletme sahipleri tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

  apolas lermi geçtiğimiz günlerde trabzon uzungöl’deki doğa talanına karşı yaptığı ‘ uzungöl şerah’ şarkısını müzik platformlarında paylaştı. şarkının paylaşılmasının ardından sosyal medya üzerinden bir çok taciz ve tehdit mesajları aldığını belirten apolas lermi, twitter hesabından bir açıklama yaptı. lermi, “uzungöl’ün bozulan doğasına dikkat çekmek amacıyla hazırladığımız ‘uzungöl şerah’ isimli şarkının yayınlanmasından sonra uzungöl’de işletme sahibi olan birçok insandan tehdit, küfür ve hakaret içeren mesajlar alıyoruz” dedi.
  https://twitter.com/…rmi/status/1060865949547577344

  doğayı savunduğu için tehdit ediliyor
  https://www.gazeteduvar.com.tr/…in-tehdit-ediliyor/
 • apolas lermi kimdir? necidir?
 • aslında tehditler 4. albümün yayınlanmasından beri devam ediyordu. ilgili türküye klip çekilince ayyuka çıktı.

  her zaman olduğu gibi doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. apolas, her zamankinden daha çok desteklenmeli.
 • karadeniz'de yaşayanlar da bunları görüyor. deniz dolguları, kontrolsüz yapılaşma, beton yığınları... doğa katlediliyor.

  gelecek nesiller kimsenin umrunda değil! bir çoğu apolas'a tehdit mesajları gönderen bu işletmeci gibi arapları sağarak para kazanma peşindeler.

  işin ucu ister istemez siyasilere uzanacağı için insanlar sosyal medyada bile bunları dile getirmiyor, sineye çekiyor. belki de böyle güzel bir doğayı haketmiyoruz.
 • laz olmasıyla şaşırtmamış işletmecidir.
 • e burayı betonlaştıran zihniyetten destek bekleyemezdik zaten değil mi? kalite diye bir kaygısı olmadan sadece parayı düşünen bir esnafın zorbalıktan başka ne yapabilirki?

  bu zihniyetin olayı yıkmak zaten, güzellikmiş estetikmiş bunlar önemsiz.