şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: ulan beni de ak trol ilan ettiniz ya :) benim anlatmak istediğim chp'nin zaten kemik %20-24 arası bir oyu var. chp'nin seçimi kazanmasının yolu mhp ve akp'den oy devşirmek muharrem ince bunu başarmıştı ki bu apolet olayıyla kararsız ya da akp'ye alternatif arayan taban geri akp'ye döndü. akp'ye oy verenler burada ki insanlar gibi okumuş kültürlü değil,laiklik elden gideyeah diyen dayı gibi çoğu adamlar olaya düz bakıyor "aaaa afrin kahramanını tehdit ediyor muharrem" şeklinde bakıyorlar olaya. çoğunun balyozdan ergenekondan haberi bile yoktur.

evet var böyle bir şey. muharrem ince rüzgarı arkasına almış ne güzel ilerliyordu.

fakat çıktı olmayacak bir laf söyledi ve o rüzgar bana göre ters döndü. bakın yandaş medyaya 10 gündür bu apolet muhabbeti var.

erdoğan'ın dilinde bu apolet muhabbeti. akp li bakanlar,vekiller hepsi bu apolet sökme olayını eleştiriyor.

muharrem ince chp pkk ya yakın lafını unutturdu milliyetçi bir portre çiziyordu ki afrin kahramanı paşaya apoletlerini sökeceğim dedi ve akp buradan yürümeye başladı.

akp tabanında ince'ye olan kaymalar bak adam kahraman komutanı tehdit ediyor diye tersine döndü.

bana göre muharrem ince seçimi kaybederse bu boş ve tehditkar açıklama nedeni ile olacak.
  • muharrem ince "apoletlerini sökeceğim" dediğinde bugün bu duruma tepki gösterenler sözde askerlerine sahip çıkıyor. balyoz/ergenekon davalarında paşalar müebbet hapislere çarptırılırken ben bu davanın savcısıyım diyenler o günlerde neden askerine sahip çıkmadı ? firarı savcı zekeriya öz'e zırhlı mercedes veren kimdi ? ben miydim? zekeriya öz"'ün heykelinin dikilmesi lazım diyenler bile vardı.

bugün muharrem ince'ye tepki gösterenler o günlerde o paşalar hapislere atıldığı zaman ayakta alkışlayanlarla aynı kişilerdi.

bırakın bu açıklama yaptı diye oy vermeyecek adam vermesin zaten. onun oyuna ihtiyacımız yok. aklı başında adam zaten biliyor bir takım şeyleri...

edit
    edit:

gelen mesajlara istinaden zorunlu edit:

ne demek onların oyuna ihtiyaç yok bi 16 yıl daha mı kalsın diye soranlar olmuş. bu olay çok oy kaybettirir diyenler de var.

ulan adam atatürk gibi bir adama ayyaş dedi.
    oylarında artış meydana geldi bırak kaybı.
    kız mıdır kadın mıdır bilemem dendi, baş örtüsüz kadın perdesiz eve benzer dendi,
    tecavüz olayı oldu malum vakıfta ve bir kerecik dendi. küçüğün rızası dahilinde dendi, allah"ın bütün sıfatlarını taşıyor dendi. referandum sürecinde hayır verenler teröristtir dendi, çözüm sürecinde teröristler dağdan davul zurnalarla indirildi , pişman mısın diye soruldu alayı pişman değiliz dedi. megri megri diye bağırıldı. zerre oy kaybı olmadı. dolar 5 liraya dayandı, alım gücü günbegün azalıyor oylar düşmüyor artıyor. dış güçlerin oyunu, dış mihraklar vs vs insanlar inanıyor kandırılıyor zira o medya ki öyle bir medya olmaz olsun sabah akşam yalan yanlış haberlerle insanları kandırıyor.

bu ülkede balyoz/ergenekon kumpas davaları oldu bana göre ülkenin ayıbıdır utancıdır. ama kumpas kumpas diyerek işlendi bu millet oylarda gram düşme olmadı arttı.

buraya sabahlara kadar yazabilirim, günlerce yazarım. örnekler o kadar çok ki.

yani böylesine absürd şeylerin yaşandığı ülkede bir açıklama seçim kaybettirmez zira oylar artık kemikleşti. ben kararsız seçmen diye bir seçmenin olmadığını düşünüyorum.
    oy verecek adam zaten verecek, vermeyecek adam da adaylar ağzıyla kuş tutsa oyunu vermeyecek. ak trollerin oyununa gelmeyin.
  • bu olaydan sonra ince'ye oy vermeyecek varsa zaten siktirsin gitsin oy falan vermesin.

yani bu apolet sökme olayının amacının tsk'yı siyasete karıştırmayın mesajı olduğunu anlamamak için ağır bir gerizekalılık gerekir. ha yada aktrollsünüzdür, ikisi aynı kapıya çıkıyor zaten.
  • kardeşim, sen apoletleri sökeceğim dersin takacağım dersin, burada problem yok, seçim için propoganda derler geçerler

ama sen apoletleri sökeceğim diyorsun. tamam ama uslubun çok kötü farkında mısın?

dedim ki, senin apoletlerini sökeceğim dedim(elinde türk bayrağı olan halka alkışlatıyor) ne diyorsam o, söylediğimin arkasındayım(yine halka alkışlatıyor)

halk tv sabah programında kadın benim paşam zeki müren diyerek telefonundan şarkı açıyor, benim paşam zeki müren diyenlerin twitlerini paylaşıyor.

beğen beğenme zeki müren kadar olamaz imasını bahsetiğin adam da afrin kahramanı, 15 temmuz kahramanı, kabdilde şu an canını dişine takmış savaşıyorlar.

basiretsiz muhalefetiniz ortada, bırakın karşı mahalleyi kendi mahallenizden bile haberiniz yok, akşam twitterdan ekşi sözlükten rol kapıp sabah mitingde söyleten kendi fikri bile olmayan kendinden habersiz danışmanlarınız var. sizin kendinizden haberiniz yok kutuplaşan insanları nasıl bir araya getireceksiniz? bu tarzınızla mı? bu tavrınızla mı? siz yanlış yere gelmişsiniz.

dediğim gibi dersin geçersin seçimde olur derler geçerler. ama böyle yaparsan sen kutuplaşmayı arttırırsın. oy alamazsın, kimse de geçmez. tamam mı?
  • oy vermemek icin bahane arayan gevsekleri gordukce gotumle guluyorum. ulan zaten oy vermeyeceksiniz neyin tatavasi lan bu?
    neymis efendim apoletlerini sokecegim demis o yuzden oy vermeyecekmis.
    yahu 16 yildir ulkenin anasini belliyorlar. az utanin lan.

bu kadar serefsizlik olmaz arkadas ya.
  • ince, benim cumhur başkanlığımda, genel kurmay başkanı helikopter ile adayın bahçesine inerse, apoletlerini sökerim dedi. başa geldiğim zaman mevcut genel kurmay başkanının yada o hadiseyi yapan kimse onun apoletlerini sökeceğim demedi. yani demek istiyor ki , ben tarafsız bir cumhurbaşkanı / başkan olacağım.
  • ilkokuldaki öğretmene gidip, örtmenim ahmet küfretti diye zırlayanlar bakın toplanmış. tsk mitinge dönüşen bi organizasyonda şakşakçıya dönmüş zorunuza gitmiyor, bu mu zorunuza gidiyor. adamlar kaç tane askeri okulda okuyan gencimizin geleceğini yaktı?
    adamın bi bokunu bulamadınız burdan yüklenelim diyorsunuz anlıyorum.
  • bizim ülkede söylenen sözden çok bunu kim söyluyor o önemli.reis söyleseydi taşşagını yerim hüloğğğ nidaları atılırdı mesela.gerçi onu da prompter seslendiriyor o da ayrı bir konu.