şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük'le başlayarak özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar ve sinema/tiyatro/müzik vs. sanatla yakından alakalı olan vatandaşlar arasında yayılması gereken kampanya.

bu memlekette, baskıya zulme karşı eylem yapıyor diye insanlar vurulup öldürülürken, cumhuriyet tarihinin en kirli seçimi yaşanmışken, cumhuriyet, demokrasi hepsini geçtim insani değerler malum güruhça ayaklar altına alınmışken, türkiye sınırda terörü destekleyen bir ülke haline gelirken, kadına şiddet gün geçtikçe meşrulaşırken -vs. vs. diye trilyonlarca şey sayarım- yani kısacası bütün bunlar olurken ...

yokmuş gibi davranan, daşşşak kebabı yapan, trilyonları, milyonları cukkalayıp sırtını kendisine kazandıran memleketin sorunlarına dönen şerefsizlerin yaptıkları hiçbir işe pirim vermeyeceğiz abicim, bu kadar basit.

burada isim saymayacağım -ki aslında bunları liste yapmak lazım- ama örnek veriyorum: misal iki tane komik adam çıksa baya sağlam işler yaptıktan sonra sağlam da para götürüp sonra gündemmiş ülkeymiş sikinde olmasa, ya da ne bileyim aklınıza ne gelirse, misal bakıyorsun türkiye'nin büyük yönetmeni, jönü, komedyeni, yılların tiyatrocusu vs ...

bu memleketin unsurlarını kullanarak komedi, dram, trajedi her türlü boku çekip edip ekmek yemeyi bilenler, bu memleket dara düşünce ortada olmuyorlar, paşalar gibi çekiliyorlar köşelerine ...

bizim yapacağımız ne: çok basit. filmine gitmeyeceksin aga. icabında, ne bileyim yedi samuray tadında kült bir film de çekse, döneme damgasını da vursa pirim vermeyeceksin. veyahut konserine gitmeyeceksin, dizisinden yaptığı işlerden burada bahsetmeyeceksin vs. vs. ve bunu etrafındaki insanlara -ekşi takip eden etmeyen- herkese yayacaksın. bunların yaptığı iyi işlere de yokmuş muamelesi yapacaksın.

bu tarz tepkileri vermemiz gerektiğini düşünüyorum. en büyük eksikliğimiz faal olmamak, biliyorum iki tane yazarın burada yapacağı kampanyadan ne olur diyeceksiniz, ama bir yerden de başlamak lazım değil mi ?

not: hiç buraya gelip de yok politik olmak zorundalar mı canım geyiği falan yapmasın kimse. olmak zorunda. eğer insansan şu memlekette, bir şeyler söylemek, tepki vermek zorundasın aga. öyle işime gelince piyasaya çıkayım, sonra köşeme çekileyim saklanayım güç neredeyse orada olayım yok.

gelen yorum ve mesajlardan sonra edit: ölmüşsünüz siz amk. siz kim, bir şeylere tepki koymak kim. gidin facebook'tan koyun resmi falan paylaşın ona bakıp gülün siz, ya da birkaç aziz nesin özlü sözü falan paylaşın tatmin olun, öyle olacak bu işler çünkü.
  • sözlükte pek ilgi çekmeyen kampanya. kate upon'dan sıra gelirse ...
  • liberal ve adam kelimelerini aynı cümle içinde kullanabilecek bazı götoğlanlarına dert olmuş kampanya.

ulan ölümlere de mi liberalsiniz ey haysiyetsiz kansızlar.
  • bu ülkede yürütülmesi gereken kampanyalardan yalnızca biri.

böyle şeyler yapmıyoruz, ondan sonra iş yakınmaya gelince vay efendim bizim halktan bir bok olmaz, yok ses çıkarmıyoruz yok bilmem ne ... sırtımızdan geçinen herkese karşı bir şeyler yapmamız gerek.
  • ilk adimi acun'a tepki koyup yaptigi programlari izlememek olmasi gereken kampanya.
  • sözlük yazarlarından olumsuz tepkiler almış, insanların özgür iradelerine ve apolitik olma haklarına müdahale etmekle itham edilen kampanya.

gelen mesajlardan birini aynen yazıyorum: (ilgi görmediğini belirttiğim entry'den sonra) boyle sacma seyler yazarsan tabi ki ilgi gormez. bir rahat birakin insanlari, herkes istedigi gibi takilir sana ne?

cevap: 15 yaşında çocuk bu memlekette okmeydanı'nda oturmanın, o ekonomik seviyede olmanın ve daha birçok şeyin bedelini kafasına yediği kapsülle ödedi arkadaşım. senin ülkendeki seçim dalaveresi yedi yirmidört suç işlenen kolombiya'da yok neredeyse, gelmiş bana yok sana ne herkes istediği gibi takılır diyorsun. hele ki trilyonluk olmuş adamlar için. tamam katılmazsın etmezsin de gevşek gevşek konuşmanın alemi nedir.
  • sonuna kadar desteklediğim kampanya. nereyi imzalıyoruz?
  • apolitikler için yorum yapmayacağım ama yandaş ünlüleri bünyem dışlamış bile.

yıllardır hayranı olduğum sertab erener'in sesini duyunca kanal değiştirdiğimi fark ettim. "yahu ben bu kadınının şarkılarını seviyordum." diyerek aynı kanala geri döndüm, sevmemeye başlamışım zira bu defa da s. erener olduğu için değil, müziği bana tat vermediği için değiştirdim ve bir daha o eski tadı alamadım. üzgünüm.
  • yandaş sanatçılarla sınırlandırılmamalı, tepkinin apolitik olanlara da verilmesi gereken kampanyadır.

şu ortamda sessiz kalmak cidden apolitiklik bile değil, düpedüz vurdumduymazlıktır.