şükela:  tümü | bugün
 • bu war ya; salağın hasıdır... para, şöhret çok gelince, iş olsun diye sokaktan bi tane adam seçmiş, daha sonra bu kifayetsiz herif ondan dayak yemiş ve 4 film boyunca, tanımadığı bilmediği aygırın köpeği olmuştur...

  kendince onurlu bir tawır olan "beni yenenle bir ömür dost olurum" tawrı ile rocky'nin yanında gezinmiş fakat başbaşak kaldıklarında defalarca onu döwerek öldürmeye yeltenmiş, oğlanın kafasını, beynini zedelemiştir aha bu zenci.
 • carl weathers tarafından canlandırılmıştır rocky filmlerinde.
 • zenci boksör
 • italyan aygırı rocky balbao'ya çok sevdiği,kendisi için manevi değeri olan amerikan bayrağı şeklindeki şortu clubber lang ile yapacağı ünvan maçında giymesi için gözünü kırpmadan veren zenci boksör.
 • burun delikleri kadar sevimli kıvırcık göğüs kılları da mevcuttur.
 • gogsu gogus kili olarak tanimlayamayacagim siyah tuy toplari ile dolu boksor. ilk iki filmde rocky du$maniyken, rocky 2'de rocky'ye yenildigi andan rocky 4'te vefat ettigi ana kadar hayatini rocky yav$akligiyla geciren $ahis. gayet ho$ siyahi bir hanimi vardir.
 • rocky serisinin başında profesyonel boksun tepesinde iken her bölümde biraz daha düşen, şamar oğlanı olan, clubber lang ten ayar alan, en sonunda ivan drago tarafından öldürülen, serinin en fazla sopa yemiş adamı.

  rocky 3 ten bir sahne. rocky i yenen clubber tv röportajında

  --- spoiler ---
  spiker: mr. clubber.. rockyi bu sefer apollo creed çalıştırıyor. bu konuda yorumunuz
  clubber: apollo kim ? hani apollo çalıştırıyor ?
  spiker: apollo creed
  clubber: ha şu aptal olan mı. dövüşçülüğünü de bilirim zaten apollo'nun pısırığın tekiydi

  bu ayardan sonra artık köşesine çekilir torunlarını büyütür diye düşünülen apollo 4. filmde bir kez daha kaşınır ve geride dul bir kadınla yetimler bırakır
  --- spoiler ---
 • http://www.youtube.com/watch?v=stwxz7x7dxw adresinde drago 'dan yediği dayakla no easy way out olmuştur kendisi.

  (bkz: if he dies he dies)
 • bakınız (bkz: duke)
  bakmayınız (bkz: paulie)
  isteyen icin (bkz: mickey)

  gögüs kılları icin sac düzle$tirici kullanırdı.
 • yaygın inanışın aksine (ve de tabi ki genetik olarak) göğüs kılları düz değil, kıvırcıktır.. bu nedenle normalde saçım kadar olan göğüs kılları yerden tasarruf ederek daha hacimsiz durup olduğundan kısa gösterir.. çok sevdiğim bir repliği de rocky ii de geçen şudur efendim:
  ***apollo rocky ye televizyondan sesleniyordur***
  "now i'm ready to have a rematch to prove that this lucky club-fighter , that's what he was.. lucky.. does not... have the skill to last five minutes in the ring with the superiour athlete like me!! the man's runnin', the man's hidin', the man doesn't wanna face me!!! so i say to you, rocky balboa -whatever your name is...- ***rocky kalkar tv'den uzaklaşır*** i want the american people to know, i want the whole world to know... that i'm ready, willin to able to meet you anywhere, anyplace, anytime, i'll meet and defeat this so-called fighter who calls himself "the italian stallion" if the man only has the guts to give me a call!! and you can call me collect.. call me, balboa!

  enteresandır ki bütün bu paragrafı toplam 30 saniye gibi rekor bir hızda seslendirmiştir. ve yine enteresandır ki rocky televizyondan uzaklaştıkça apollo cümlelerini hızlandırır ve sesini yükseltir.. ölümüyle hepimizi yıktı..