şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ben bu netflixi anlayamıyorum. atlı mı kovalıyor lan sizi? milyarlarca dolarlık şirketsiniz, şu yönetmenleri azıcık rahat bıraksanız da film üç ayda çıkacağına altı ayda çıksa ve adam gibi çekilse ne kaybınız olur? salak mısınız oğlum siz niye rahat bırakmıyorsunuz lan yaratıcı adamları? gareth evans kendini kanıtlamış bir isim, elindeki senaryo özgün denebilir ve kendi türü içinde bir başyapıta imza atabilir. e bırakın da yapsın işte amına koduklarım. bak gene küfür ettim etmeyecektim. lan orospu çocukları ne istiyorsunuz siz bu senarist ve yönetmenlerden lan? the witch gibi bir film çekilmedi mi daha bir kaç sene önce. güney koreden son yılların en ayağı sağlam basan korku filmlerinden biri olan goksung gelmedi mi? gişeye oynasan ve benzer dönemde çıkacak rakip yapım şirketlerinin filmi olsa bir nebze anlarım da dijital bir platformsun sen ya. şimdi çıkarma altı ay sonra çıkar izleyen gene izler zaten. hebele hübele filmlerden gına geldi amk. adam ne güzel senaryo yazmış, 1905 yılında, ingilterede bir adada kendi tarikatlarını kuran bir grup adam var, dışarıdan destek alamadıkları için, adadaki üretim de yetmediği için ana karadan bir kızı kaçırıp kardeşinden fidye istiyorlar. adam da fidyeyi ödemek yerine tarikata katılmak numarasıyla adaya giriyor. bakıyorsun beklenti tavan yönetmen senarist de gareth evans aha diyorsun başyapıt gelmiş. izlemeye başlıyorsun giriş gelişme beklentini karşılıyor ancak bir süre sonra ipe sapa gelmez sahneler peş peşe geliyor. sanırım gareth evans en son sikerim sizin ebenizi deyip koştur koştur çekti son sahneleri bunun başka bir izahı yok. netflixin yaratıcılığı öldüren kanser bir oluşum olduğuna delalet filmlerden biri. bu kadar uzun yazmamın sebebi film için hakikaten üzülüyor olmam. bunca emek, film de iki saatin üzerinde olunca, filmin türü içerisinde parmakla gösterilen bir filme dönüşme ihtimali varken vasat kalınca ben seyirci olarak üzüldüm. allah belanızı versin götverenler.
 • knight online oyunundaki ucube yaratık. level 55 üstü warrior ve rogue karakterler için experience kazanma mekanı.
 • netflix'in tam bir 5-6/10 fabrikası olduğunu gösteren bir başka filmdir ayrıca.

  bitince bıktık lan 6'lardan dedim kendimce. sonra biraz düşününce 6 bile değil, bu 5 dedim kendimce.

  ek: işin kötüsü güzel fikirleri bir bir harcıyorlar. bence zararlı bir iş yapıyorlar ve böyle yapıcaklarsa evet hiç yapmasınlar.
 • uçurulmasından ötürü calibranın kendisini en kısa sürede gırtlaklamasını beklediğimiz ex-suser.
  (bkz: esbpl)
 • ing. havari
 • tarikatın kaçırdığı kız deyince adnan oktar 1905 versiyonu gibi birşey sandım, ilgisi yokmuş.

  shmalayan gibi dağıttığını toplayamayacak diyordum ki yönetmen bırak dağınık kalsın demiş. herkes dan stevens 'a bayılmış ama benim için filme renk katan michael sheen.

  çağrıştırdıkları,

  (bkz: lost)
  (bkz: the village)
  (bkz: the fountain)

  ve de en çok (bkz: the wicker man)

  futbola meraklı adam sıkılmadan gençlerbirliği altay maçını da izler ya, türü seviyorsanız bu o maç.
 • olmamış bir başka netflix filmi. korku filmi değildir. gerilim ve merak üzerine film.

  anladığım kadarıyla netflix olması gerekenden az bütçe ve zaman veriyor sonra böyle filmler ortaya çıkıyor. filmin hikayesinde bir sorun yok, ama akışı,anlatışı ve bağlantıları sorunlu.

  --- spoiler ---

  filmdeki kopuklukları ve sorunların aklıma gelenlerini listeliyorum. sanırım filimler aceleye geliyor ve bu yüzden bunların sayısı artıyor.

  1. ana karakter diğer arka karakterlerle hiç iletişim kurmuyor ama en sonda bir kadın çıkıp gel bay koş bay bekliyoruz bay diyor. kadın için o adam hiç kimse hatta süpheli ve tehlikeli biri aslında.

  2. filmin sonundaki acele neden? bekleyen geminin bir saati yoktu sanırım, e o zaman koşmayın. anlaşılan; film sonu tansiyon yükseltmek için hepsi koşturuyor.

  3. adam kilisede delik deşit oldu ama onun en yakını iki kişi onu bırakıp önden koşarak kaçtılar. koluna girmeleri gerekti.

  4. cadı mı druid mi nedir, tam anlatılmadı. sanırım celt dinine ait bir druid'ti. ama druid'lerin kanla beslendiğini hiç duymadım.

  5. yönetim çok hızlı el değişti. 2 gün önce adamdan çok memnundu toplum, evvelsi gün eller havaya. ama ertesi gün nalet olsun reise, yaşasın yeni kral. böyle ufak toplumlarda herkes birbirini iyi tanır. güven kolay kaybolmaz veya kazanılmaz. eski adamın taraftarı kalmalıydı en azından.

  6. eğer her canlı ölü doğuruyorsa. insanlar bunu fark eder ve inançlarını kaybetmeye ve de gitmeye başlarlar.

  7. eğer gıda sıkıntısı varsa gidip balık tutun, ama bu da yok. bu tarz film'i kaliteli yapıcak detaylara dikkat ettim ama yoktular.

  8. filmin en önemli anlarından birinin aslında pek bir etkisi yoktu filme. oda ateşe verilmesi. serbest bıraksa başkası yine köle yapar ilerde diye düşündü sanırım. ama bu ana hikayeye etkisi yok. serbest bırakıp köyü yaksa (köyün nasıl yandığı da net değil) yine aynı yere ulaşırdı olaylar.

  başka eklenebilcek elbet vardır ama daha fazla kafa yormaya gerek olmayan bir film kanımca.

  --- spoiler ---

  çerez bir film olmuş ne yazık.
 • netflix filmleri icin genel elestiri bu film icin de gecerli. guzel bir fikir yakaliyorlar, iyi bir giris oluyor, sonra sanki hemen bitirelim de gidelim der gibi sacma ve havada kalmis sonlar ortaya cikiyor. hollywood cok fazla olarak filmin sonunda ufak bir acik kapi birakir ki film gisede cosarsa falan ikincisini cekmek icin, ama netflix’in olayi bu da degil gibi.

  bu film icin de denecek sey, sanki senarist son bolumu yazmadan projeden ayrilmis da yonetmen dogaclama baglamis.
 • güzel bir netflix filmi. eleştiri yapacak seviyede bilgim yok ama film şunu net anlatıyor yobaz her zaman ve her yerde yobaz.
  imdb puanı 7.1
  tanım : netflix standartlarında güzel bir gerilim, korku filmi.
  edit: moderasyon havari için film başlığı açarsa iyi olur sanırım.
 • kötü film değil, korku filmi de değil ama iyi film de diyemem.

  tek güzelliği dan stevens olması ama sonlara doğru o da bayıyor .

  tavsiye edilmez ama izlenir.