şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şık görünen oyun. beklemedeyim..
  • şubat ayında piyasaya çıkacak olan platform oyunu.

https://www.youtube.com/…422579428&x-yt-cl=85114404

oyun 4 yıl boyunca geliştirilmiş. oyun küçük bir firmanın elinden çıkıyor. bu yüzden geliştirilmesi uzun sürmüş. ve daha önce rastlanmamış bir grafiğe sahip. oyunu benim açımdan çok çekici yapıyor. mısır hiyeroglifi ya da yunan seramik boyama sanatı tadında grafiklere sahip. oynanış da gayet güzel görünüyor. indie ve oldschool oyunlardan zevk alan bana gamegasm vermiştir. gameplay gayet hoş görünüyor.
  • malum ortamlara düşen 2d oyun.
  • disney'in hercules çizgi dizisinin görünümüne sahip olan hoş oyun. roma ve yunan mitolojisinin köpeği olan bir insan olarak bayıldım.
  • 1 saat önce zeus'u da geberterek tanrı mertebesine ulaştığım ve bitirdiğim sanat eseri. bundan sonra underrated yerine apotheon oyununu kullanabiliriz bence gençler. ulan bir oyun bu kadar mı güzel olur. müzikleri mi dersin, görüntüler mi dersin, konusu mu dersin, oynayış mı ya hiç mi eksiğin olmaz be. o kadar sade olmasına rağmen içine girdikçe o kadar genişleyebiliyo ki oyun. herşey o kadar serbest ki 2 boyutlu olduğu halde. sonrasında 3 boyutlu deli gibi grafiklere sahip call of duty tarzı oyunlar oynayınca bile insan bi kısıtlanmış hissediyo kendisini. ölüm sahnelerinin güzelliği, savaşırken hissettiğin gerçekçilik, silah çeşitliliği ... off off anlatamıyorum sözlük saya saya bitmez bulun oynayın oynattırın. 24 liraymış bi de steam'de. şaka gibi.
  • kontrollerinde falan hiçbir sorun olmayan taş gibi oyundur. grafiklerindeki özgünlük ve özen- bir arkadaşın da belirttiği gibi yunan seramiklerindeki siyah figür stilinin oyundaki kullanımının yenilikçiliği ve sırıtmaması anlamında- fizik motorunun tatlılığı ve bu sayede oynanışın sürprizlere açık yapısı zaten daha en başından oyunun içine girmenizi inanılmaz kolaylaştırıyor. bunun dışında, ana görevin yanı sıra yapabileceğiniz yan görevler, farklı tanrılarının mekanlarının olağanüstü tasarımları ve elbette müzikler oyunun sonunu soluksuz görmenize sebep oluyor diyebilirim.

bir de, must play değil denmiş ama bence dört dörtlük bir must play. ayrıca ilk playstation'daki hercules oyununu hatırlatıyor, o anlamda 90 kuşağına tatlı bir nostalji hissi yaşatacağını söylemeliyim. kız arkadaşımla başladık ve iki gün soluksuz oynadık. son olarak co-op versiyonu da var. ama denemek nasip olmadı.

hasılı son sözlerim şöyle olacak: oynayın, oynayın, oynayın.
  • orijinal tasarimi, muzikleri, cesitli boss dovusleri ve gorevleri, oldukca genis silahli, kalkanli, iksirli, bombali envanteri ile oynanasi bir oyun.
  • an itibariyle steam'de %75 indirim ile 6 liraya satılan oyun.
  • steamde kış indirimi ile aldığım müzikleri destansı olan harika bir oyun hikayesi karakterleri oynanış zorda olsa hepsi birbirinden güzel. 2d olmasna rağmen o sarissa yi kalkan ile kullanırken kendimi hiç bu kadar hissetmemistim tavsiye ederim gençler