şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yapılan her şeyin iktidarı korumak amacıyla olduğunu gösteren durum. önce şu videoya bakıyoruz;

    https://youtu.be/we7v3bja4fi

    görüldüğü gibi baştan sona apo övgüleri, çoğu 7 haziran’dan önce olsa da 7 haziran’dan sonra olanlar da var. 7 haziran’da tek başına iktidar kaybedilmeden önce bile hdp için “sayın öcalan’ın itibarını zedeliyorlar” cümlelerini dahi hatırlıyoruz.

    dikkat edilmesi gereken nokta şu; 7 haziran’dan sonraki 29 temmuz 2015 tarihinde yüzlerce şehit verilmişken, ve her gün şehit haberleri gelirken başbakan yardımcısı sürecin nasıl bu hale geldiğini yalçın akdoğan’a soruyorlar. akdoğan diyor ki; “hdp seçim çalışmalarına ‘seni başkan yaptırmayacağız’ diye başlayıp tüm propagandasını akp karşıtlığı üzerine kurarken çözüm sürecini düşünmedi. öcalan bunları görse sopayla kovalar. biz çözüm süreci yürüteceğiz, oylar hdp’ye gidecek yok öyle şey”. link. yani oylar hdp’ye gidince süreç bozuldu diyor akdoğan, arada da öcalan’ı yüceltip hdp’yi öcalan karşıtı gibi göstererek gömüyor.

    ayrıca yukarıdaki videodaki isimler o günden bugüne hdp ve selo’ya saydırmışlardır, hala apo’ya laf ettiklerini göremiyoruz. bugün olay şu boyuta ulaştı, apo’ya sayın diye hitap eden kişi, selo’ya teröristbaşı diyor. bir laf da apo’ya söyleyen akp’li yetkili arıyoruz yok. yahu o kadar apo övgüleri var bak videoda, pkk’nın önder dediği teröristbaşına laf edilmeme sebebi nedir?