şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilen ve profesyonelce yapan (yani şirketler tarafından yapıldığında) mobil uygulamanızda bi anda binlerce download görmenize yarayan optimizasyon/düzenleme.
 • (bkz: aso) olarak da bilinir.
 • yüzde 90'ı, apple ve google tarafından hazırlanmış olan ve kullanıcıya aradığı şeyi göstermeyi amaçlayan algoritmaları reverse engineer etmekten ibaret bir meşgale. tabii ki işe yarar bir uğraştır ve adamakıllı her app yayınlayıcısı tarafından yapılmalıdır, fakat öyle sistemi alaşağı edip milyor downloadlara ulaşmak gibi bir durum vaadetmez.
 • mobil uygulama mağazalarında ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmak için yapılan optimizasyon işlemleri.
  sıralamayı neler etkiler derseniz, örneğin, uygulama açıklamaları, mağazaya ekleyeceğiniz görseller, gelen yorumlar ve değerlendirmeler.
  aso'da başarıya ulaşmak için growth tower özet bir tablo oluşturmuş, check list olarak çok kullanışlı. faydalanmak isterseniz burada
 • gayet de milyor indirme sayılarına ulaşmanızı sağlayabilir. eğer düzenli olarak gelişen bir optimizasyon yapıyorsanız, zamanla büyük indirme sayılarına ulaşmak çok da imkansız olmuyor.

  hem app store, hem de google play için ciddi deneyimler ve somut örneklerle karşılıklarını fazlasıyla aldık ve almaya da devam ediyoruz. türkiye'de bunun üzerine düşse, uygulamaları indirtmek için harcamak zorunda olduğu reklam bütçelerini yarıya düşürecek irili ufaklı bir sürü şirket var. ama büyük çoğunluğu işin kolayına kaçıyor.
 • mobil uygulamalarda üst sıralarda çıkmak, uygulamanızı ne diye aratınca çıkmasını istiyorsanız çeşitli anahtar kelimelerle yapılabilen işlem.
  böyle bir işlemi sağlam yaparsanız reklama vereceğiniz maliyeti baya düşürebilirsiniz.
  bunun için rakip uygulamaların açıklamalarını, fotoğraflarını, videolarını inceleyebilirsiniz. veya mesaj atın konuşalım :)