şükela:  tümü | bugün
 • app store ile google play 'i karşılaştırmak app store'a ve apple'a hakaret olacağından yapılamayacak versus.
 • aynı uygulamaları almaya kalkarsanız google play'in çok daha ucuz olduğunu fark edeceğiniz versus.
 • (bkz: migros vs bim)
 • gereksiz karşılaştırmalardan biridir.örneklemeler üzerinden gidiyoruz madem şöyle diyelim:

  app store, avm gibidir. sen onun kiracısısındır ve avm olanakları ile takılırsın.
  google play ise belediyedir. vergi alır sana sadece yol, ulaşım verir.ondan sonra sen ister avm aç ister home office takıl zikinde olmaz.

  bu süper örneklemeden sonra şunu diyebilirim ki appstore ne kadar büyürse o kadar google play yöntemine -mecburi- geçecektir. google play'in ise mevcut yöntemi zaten genellenmiş durumda olduğundan büyüdükçe ufak tefek düzenlemeler harici pek bir yöntem değişikliği yaşamayacaktır.
 • app store ücretlidir google playde her şeyin ücretsiz bir sürümünü bulabilirsiniz, ama eğer yorumlara ve indirilme sayısına bakmazsanız telefonunuzu çöplüğe de dönüüştürebilirsiniz.
 • (bkz: az ama öz yorum vs üstte görünsün diye bir verdim)

  not: galaxy idman güçlüyüm
 • birinde oyuna ait duvar kağıtları olan uygulamalar oyun diye markete alınırken, eteği kaldır,karıları kes adlı binlerce gerzek uygulama varken,bir uygulama mağazasından uygulama indirdiğiniz halde birçok cihazı etkileyen virüslerin kurbanı olurken diğerinde sadece işe yarar ve kaliteli uygulama vardır.ikisini karşılaştırmak ayıptır günahtır.
 • app store'un yeneceği karşılaşmadır. samsunga geçtim ama app storedan uzak kalmak koyuyor bazen. hem daha zengin hem de uygulamalar önce app storeda çıkıyor.
 • google play'e uygulama yüklemek 2 dakikalık iştir. 2-3 saat içinde publish edilir.

  app store'da ise case study'lik bir olaydır. uygulamayı submission aşamasına getirmek için sertifikalarla bilmem nelerle uğraşırsınız. artık alışmış olanlar için sorun yok ancak ilk seferlerde tam bir karın ağrısıdır. submission'dan sonra, 7-15 günlük derin bir bekleyiş başlar. uygulamanın, hiç beklenilmedik bir sebepten ötürü reject yeme ihtimali vardır çünkü (bkz: app store review guidelines)*. müşteriye tarih verirken tırsma sebebidir, bunun sebebi, o app bir kere reject yedi mi, gerekli değişiklik yapıldıktan sonra bir 7-15 gün daha beklenecek olmasıdır. derin bekleyiş yine başlayacaktır.

  şahsi fikrim, eğer free bir uygulamaysa app store'un submission aşamalarıyla uğraşmaya değmez. öte yandan, app store, seçkinlik bakımından google play'e göre bayağı bir öndedir yukarıda saydığım sebeplerden dolayı.
 • apple için tehlike çanlarının çalmaya başladığının göstergesi olan versus.

  uzun süredir andrid kullanıp 1 ay önce iphone alarak ios evrenine adım attım. doğrusunu söylemek gerekirse app store ciddi manada hayal kırıklığı yarattı bende.

  evet android tarafında stabilite problemleri görülebiliyor zaman zaman ancak bu problemlerin birçoğu kısa sürede çözümleniyor. bende asus zenfone 2 vardı ve işlemcisinin intel olmasından dolayı bu uymsuzluklar sıkça karşıma çıkardı ama en fazla 1-2 hafta içinde ilgili programı yapanlar tarafından yapılan güncelleştirmelerle sorun düzeltilirdi.

  app store ise durum tam anlamıyla facia felaket bir durumda. çoğu uygulamanın yorumlarına bakın devamlı uzun süredir güncelleme yapılmadığından şikayetlerle dolu. dahası çok bilindik uygulamalar hatalarla dolu. hani önce kontrol sürecinden geçiyordu sonra yayınlanıyordu??? kesinlikle yalan

  diğer sorun ise app store da öyle program çeşidi çok filan değil. mesela bi osmanlıca sözlük yok adam gibi.

  app store tasarımı da kullanışsız açıkcası. yüklenen uygulamanın yüzde kaçı yüklenmiş tahmini kaç dakikada yüklenir belli değil... bi halka var doluyo felan.. saçma.

  bakın ios çok akıcı seri ve androide göre çok daha stabil kabul. gayet de memnunum fakat sıkıcı bi monotonluk sessizlik var açıkcası.