şükela:  tümü | bugün
  • avatar the last airbender'da appa'nin kumbukuculer tarafindan kacirildiktan aang'i bulana kadar basindan gecenlerin anlatildigi 2. sezonun 16. bolumu. zaman zaman gecmise giderek appa'nin yavru halinin goruldugu hatta appa ve aang'in ilk karsilasmalarinin gosterildigi bence avatar'in en guzel ve duygusal bolumlerinden biri. bu bolumu izlemeden once bir insan appa'yi ne kadar severse sevsin bu bolumden sonra daha cok sevecektir bence.
  • dostluk üzerine bir güzelleme. guru patik'in "funny, what invisible strings connect us all" dediği an dostluğun ne kopmaz bir bağ olduğu dank ediyor kafaya. binlerce kilometre uzaktaki dostu aratıp "bizim kırılmaz bir bağımız var" dedirtiyor.

    dostluktan öte bir şey olmadığını anlatan pek gözyaşlı bölüm. izleyin, izlettirin, hatırlayalım hep beraber güven duygumuzun yerini alan korkuyu dostların sileceğini.
  • "avatar the last airbender" bölümleri içinde "the tales of ba sing se" ile eşit değerde güzel ve özel olan tek bölümdür. "how to train your dragon"u izlerken bile garip bir şekilde hatırlanır, gülümsetir.