şükela:  tümü | bugün
2799 entry daha
 • insanların hayatını kolaylaştıracak ürünler üretmeyi vizyon edinmiş firma. yersen. madem insanları bu kadar düşünüyorsunuz , neden maliyeti bu kadar düşük olan ürünleri 4-5-6 katına satıyorsunuz demezler mi adama ?

  adamlar yıllar önce bulunan kablosuz şarj gibi bir özelliği sanki kendileri keşfetmiş gibi öyle bir sunuyor ki, bizim elma logosu fetişisti halkımızın ağzının suyu akıyor.

  açın bakın xiaomi telefonların fiyatlarına, antutu skorlarına, bir de apple'ın eşdeğer antutu skorlarına sahip telefonlarının fiyatına bakın. bugün iphone 6s , kendisinden daha iyi antutu skoru veren, daha iyi kamera ve bataryalı bir xiaomi mi 5s'in neredeyse 2 katı fiyatına satılıyor.

  buyrun iphone maliyetleri ve satış fiyatları ;

  http://teknoyo.com/apple-urun-kar/

  simple is elegant diye dişe dokunur hiçbir yenilik getirmeden her yıl üstüne kat kat fiyat koyarak satmak nedir ?
 • karliligi cok yuksek olan bir sirketin ki 90 milyar dolardan fazla bir paradan bahsediyoruz; cikartacagi yeni urunler objektif bakildiginda inovasyon adina oldukca yetersiz olmustur.

  sektor lideri firma kabul etmeliyiz ki diger rakiplerini takip eder noktaya gelmis; bu ozelliklerde en iyi oldugunu vurgular olmustur. biz herseye bir sey daha var " one more thing " demeyiz, dedikleri model bile malesef yine beklentileri karsilamamis; ancak sektor standartlarini yakalayabilecek gibi gozukmektedir.

  diger modelleri gecip sadece x modeline ozet olarak bakarsak; super oled dedikleri ekran samsung note 8 ekranindan kotudur. ekran kasa orani rakiplerini yakalayamamistir. yine isletim sisteminde yapilan yenilikler yuzunden ( home buttonu kaybi vs. ) buyuk kullanici sikayetleri ve mobil kullanim kolayligi kaybi firmayi bekleyen problemlerden onemli olanlarindan biri gibi gozukuyor.

  tim kuk apple i bu eventten sonra; muhtemelen hissecilerine kaybettirmeye baslayan bir sirkete donusecek gibi duruyor.
 • yeni ürünleriyle beraber 1 trilyon dolar değere ulaşan ilk halka açık şirket olması bekleniyormuş.

  https://twitter.com/…amag/status/908259527639883776
 • steve jobs'ın ölümünden sonra duraklama dönemine giren firma, uzun vadede sorunlar yaşabilir.

  son etkinliklerinde*tek başarılı ürün apple watch'tu.
  iphone x'te home tuşunun kaldırılmasına, ios'in de eskisi kadar stabil olmamasını ekleyince muhtemelen kullanıcı kötü bir tecrübe bekliyor. bu yaklaşımı daha önce blackberry q10'de görmüştük, blackberry os'ten dolayı kötü bir kullanıcı tecrübe yaşatmıştı (bkz: #34474791).
211 entry daha