şükela:  tümü | bugün
3689 entry daha
  • ya şöyle iphone se ebatında tam ekranlı yeni bi cihaz çıkarmıyorsun ya apple, yazıklar olsun be. millet antenleri dikmiş, şöyle güzel bi iphone se 2 çıksa da alsak diyor. ne var şu 5.8" ve üstünde anlamadım ki, azaltın biraz daha inçleri, korkmayın oğlum?

tanım: elektronik cihaz ticareti yapan bir firma.
  • gündemi ekşi sözlükten takip ettiğim için bu yılki lansmandan sonra şirketin battığını zannediyordum.

meğer bugün hisseleri %3,18 yükselişle 224$’a dayanmış. tık
  • battı batacak denen şirketin hisseleri:

https://eksiup.com/p/v6107611v3bp
  • bu arada, hisselerinin toplam degeri bugun 1 trilyon dolari tekrar gecmi$tir. (bkz: aapl)

(bkz: yine de şahlanıyor)
  • zamanında samsung kocaman telefonlar yaparken apple ufak telefonlar çıkarıyordu ve o niyetle devam ediyordu. şimdi apple telefonları da samsung'la yarışıyor hatta çoğu sürümünden büyük telefonlar çıkarıyor.

şahsi fikrim boş.
  • an itibarı ile pozitif batmış firmadır
  • büyük telefon çıkartıyor diye eleştirilen firma.boyle bir elestriye de ilk kez rastlıyorum.halbuki iphone 11 serisi 3 farklı boyutta tüketiciye hitap ediyor 5.8", 6.1",6.5" . evet steve jobs zamanında 4"telefonlar kabul görüyordu ancak artık insanlar daha büyük ekran istiyor.karınca duası okur gibi küçük ekran kimse istemiyor. çünkü herkes telefonlara çok daha farklı misyonlar yükledi.mesela insanlar telefondan tv izliyor ,netflixten dizi izliyor , digiturk play'den maç izliyor, yeri geliyor açıyor epub formatında e-kitap okuyor, yeri geliyor oyun konsolu gibi oyun oynuyor , yeri geliyor e-posta yazıp bilgisayarını ikame ediyor. öyle sadece alo demek için kullanmıyor. bu nedenle büyük ekran istiyor ve seviyorlar , apple da buna ayak uyduruyor. arkadaş adamlar tüketici isteğini yapsa bir dert yapmasa ayrı bir dert her türlü eleştiri alıyor.
13 entry daha