• 1500 liralık süs eşyasıdır.
    amaç müzik dinlemek ise buna 1500 lira verileceğine üzerine biraz daha ekleyip gerçek müzik keyfi sunan bose ya da sennheiser almak daha mantıklıdır. sadece gösteriş olsun diye almak da mantıklı değildir çünkü artık her kekonun kulağında dışardan bakınca airpods gibi duran 50 liralık aletlerden bulunmaktadır.
  • hala bir çok elektronik markette satılmamaktadır. alırken çok dikkat edilmesi gerekiyor. çünkü satış görevlileri airpods ile yeni nesili birbirinden ayıramıyor. bazısı sadece kablosuz sarj özelliği olan kutulusundan haberdar. kablolu 2.nesilin 1.nesille aynı paraya satıldığını bilmiyor. veya biliyor işine gelmiyor. elindeki 1.nesil stoğu bitirme derdindeler.
    o yüzden mv7n2 görüyorsanız kablolu sarj destekli yeni nesil airpods alabilirsiniz.
    mmef2tu görüyorsanız o 1.nesildir. ve aynı paraya alırsınız. eğer sarj ve hey siri komutu sizin için çok önemli değilse aman diyorsanız alın tabii. aldıysanız da 14 gün içinde iade edip 2.nesil alabilirsiniz.
    media markette hala 1.nesil satılıyor kablosuz sarj özellikli gelmek üzere, vatan'da 2.nesil kablolu sarjlı satışta ama bir çok mağazada stokta yok. sadece apple üzerinden değil de görerek almak istiyorsanız uğrayabilirsiniz.
  • çıktığı günden beri düzenli kullanıyorum.
    oyun için arctis 7 ofis ve yolculuk için sony wh-1000xm2 kullanan biri olarak günlük kullanım ve spor için de kablosuz bir kulaklık alayım diyerek aldım.

artıları:
    - icloud sayesinde telefonla eşleştirdiğiniz gibi tüm apple cihazlarda kullanılabilir hale geliyor.
    - cihazlar arası geçişte friksiyon çok az. evden çıkana kadar farklı bir cihazdan; yolda telefondan; işe gelince mbpdan içerik tüketmeye devam edebiliyorum kolayca.
    - şarjı iyi gidiyor
    - arama sırasında ses kalitesi çok iyi. uzun telefon konuşmaları için yeni favorim bu.
    - sensörleri fena değil. kulaktan çıkarınca müziğin durması, çift vurma** algılaması gayet başarılı; siriye kendimi bildim bileli alışamadım; beni anlamıyor*

eksileri:
    - apple dışı cihazlarla kullanmak için uygun değil. 15 liralık kulaklıktan pek farkı kalmıyor.
    - 2 sene içinde batarya ömrü kullanılmaz hale gelebilir. alacaksanız bunu bilin; bu cihaz kullan at biraz.
    - ses kalitesi müzik için vasat. ufacık kablosuz kulaklıktan daha iyisini beklediğimden değil; bekleyen de almasın zaten.
    - kulağımdan henüz düşmedi ama yine de çok güven vermiyor; bisiklete binerken takmıyorum mesela.

okumadım kardeş durumumuz yoktu: apple ekosistemindeyseniz ve fiyatını dert etmiyorsanız güzel kulaklık; fiyatını dert ediyorsanız piyasa 3te biri fiyatına benzer kulaklık dolu.
  • üstteki yazarın dediğinin aksine, apple dışındaki cihazlarla da kullanılabilen apple aksesuarıdır.

hatta kendisi airpods tips adı altında bunu kullanıcıya söylüyor.

bu özellik ilk nesilde yok muydu bilemiyorum, 5 ay kullanıp kaybettiğim için deneme fırsatım olmadı. ama yeni geldiyse de süper olmuş. kablosuz şarj olayı olmazsa olmaz değilse de yine de pratiklik adına faydalı. konuşma ve müzik dinleme esnasındaki ses/ bağlantı kalitesi, bataryası da belirgin farklı.

apple fanboyu değilim ama piyasadaki neredeyse tüm bluetooth kulaklıkları denemiş biri olarak, kullanım amacı/ kullanım alanı/ ses & bağlantı & hız & malzeme kalitesi/ konfor/ fiyat gibi tüm parametreleri bir araya getirdiğimde bile totalde yine 1. çıkmıştır.

edit: korteksimtendonlarımabağlandı adlı yazardan gelen bilgiye göre ilk nesilde de apple dışı ürünlerle uyumluluk varmış. apple bu illa ki bir non-apple uyumsuzluk vardır diye salak gibi boşuna laptopta kablolu kulaklıkla film izlemişim.
  • hayatımda ilk kez 2 tanecik kulaklığa 1400 tl verdim, neden? apple ürünü olduğu için. pişman mıyım? 1 haftadır kullanıyorum gerek kalitesi gerek şarjı gerek havası mest etti. buds vs. niye tercih etmedim? çünkü apple abi yaa

t: almanız gerekmeyen kablosuz kulaklık.
  • apple ürünlernin birbiriyle olan bağlantı kolaylığını seven biri olarak apple aileme kattığım en son üyedir kendisi.
    telefondan sonraki en büyük icat sanırım bluetooth kulaklıklar.
    apple olanını alınca diğer apple ürünleri ile daha rahat kullanım imkanı var.
    benim apple watch’tan bile daha çok sevdiğim cihazdır.
    haklıymışsın mesut çevik...
  • rusya'dan 840 tl'ye alınabilen cihaz.
  • (bkz: trendyol)’da şu anda 884 tl ile satılıyor. diğer yerlere göre baya uygun fiyat. alacak olanlar değerlendirebilir.
  • yaklaşık 2 hafta önce doğum günüm vesilesiyle kendi kendime aldığım naçizane hediye.
    zaten kaliteli müzik dinleme smacına yönelik birden fazla kulak içi ve kulak üstü kulaklığım olmasına binaen airpods anlamdaki temel amaç iletişimi kolaylaştırmaktı.
    özellikle acil serviste tuttuğum nöbet esnasında 24 saatte yaklaşık 30-40 telefon görüşmesi yapma gerekliliği münasebetiyle alıp aktif olarak kullanmaya başladığım andan itibaren “iyi ki almışım!” ve hatta “daha önce niye almamışım ki!” dedirten bir araç oldu benim için. yanına bir de kemere asma aparatı aldım ve telefon çaldığında cebimden kutuyu çıkartmakla uğraşmayıp kemerimdeki kutudan sağ veya sol kulaklığı çıkartarak (ki kuşağınıza taktıktan 1,5-2 saniye sonra otomatik olarak arama kulağa aktarılıyor telefonu direk kulaklıktan açabiliyorsunuz gecikmeden) görüşmeyi başlatabiliyorsunuz. karşı taraf hiçbir şekilde anlamıyor kulaklıkla konuştuğunuzu ve son derece verimli görüşmeler yapabiliyorsunuz.
    kulaktan düşme konusunda da içiniz rahat olsun. kablolu iphone/ipod kulaklığı kullanan ve kulağımda abes durmayan her insanın kulağına rahatlıkla oturuyor ve antrenman esnasında dahi düşmüyor (basketbol antrenmanıyla denenmiş onaylanmıştır).
    özetle temel amaç mobilite sağlamak, iletişim için kullanmaksa hiç ama hiç başka alete yönelmeyin. müzik dinlemek için kaliteli bir kulaklığınız yoksa ve primer amaç müzikse eğer fiyat bandı olarak birkaç tık yüksekte olan sennheiser momentum serisinin true wireless kulaklıkları denenebilir.
  • merhaba airpods2 alirken nelere dikkat etmeliyom , kutusunda model ne yazmali yada ne isareti var eski nesilden farkli . yesil lutfen

edit : birde apple kablolu kulakligi ile muzik sesi kalitesi farki var mi?

edit : hepsiburadadan aldim , mesaj atan herkese tesekkur ederim . gercekten guzel cihaz kablolu iphone kulakligi ile farki buyuk . muzik dinlenebiliyor konusmalar guzel yani bir sorun gormedim ancak ip7 kullaniyorum bluetooth acik oldugun dan sarj biraz saha fazla yiyor .

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap