şükela:  tümü | bugün

satın alınan ülkede 2 yıl başka ülkede 1 yıl servis hizmeti verildiğini bilmeyen cahillerin başkalarının avukatlığına soyunmasını sağlayan cihaz.

bilinçsiz tüketici olmak kadar bilinçsizce bir şeyi savunmak da cahilliktendir ve ben cahille sohbeti kestim.
  • arkadaş anlamamakta ısrarcı. apple, airpods prolar için garantiden bağımsız 2 yıl değişim imkanı sunuyor. ülke değiştirseniz de farketmiyor bu. açıklamama rağmen hala anlamak istemiyor, sebebini çözemedim neyse.

ürünü başka ülkede de garantiye verseniz eğer satın alım tarihinizden itibaren 2 yıl geçmemişse ücretsiz değiştirilir.
  • alanlarla "bu para verilir mi?" diye dalga geçiyordum, pişmanım. şimdi iphone’un standart aksesuarı olmalı, kutudan çıkmalı diye düşünüyorum. aktif gürültü önleme özelliği inanılmaz başarılı, bulunduğun ortamdan direkt izole ediyor seni. aynı paraya sennheiser'in bi tık daha iyi kulaklıkları var ama apple ekosisteminde yaşayanlar için apple ürünlerinden başka alternatif yok maalesef. apple store'da 2,499 satılan kulaklık troy ve vatan'da 1,999 liradan indirime girdi, üstelik apple türkiye garantili.

edit: sevgili @jean baptiste clamence uyardı, gürgençler'de 1.849 liraymış.
  • sanıyorum kimi modellerde kronik olan sağ kulaklıkta olan cızırtı (bana göre daha çok rattling kelimesi daha iyi ifade ediyor durumu) probleminin bende de olması dolayısıyla bugün itibarıyla bana en yakın troy mağazasına iki kulaklık ve kutusu ile teslim ettim. eğer problem varsa bir haftada değişim olacağını söylediler, merak edenler için burayı güncelliyor olacağım.
    bu problemi yaşayıp değişimi gerçekleşen suserların değişimleri kaç günde geldi, yeşillendirirlerse şukela olur.
    edit 1: cihaz servis sorgulama sitesinde dün teslim ettiğim kulaklıkların ikisinde de cızırtı problemi göründüğü, değişim için ürün beklendiği yazıyor. zannediyorum önümüzdeki hafta hazır olacaktır.
    edit 2: bir hafta bile geçmeden dün itibarıyla yenilenmiş kulaklıklarımı teslim aldım.
  • cızırtı problemi yaşanabilen seriye ait kulaklık ya da kulaklıklar servis için teslim edilirken şarj kutusunun verilmesine gerek yoktur, değişim programı kutuyu kapsamamaktadır. kaynak; apple.

“ sorunlu olduğu doğrulanan airpods pro (sağ, sol veya her ikisi) değiştirilir. airpods pro şarj kutusu bu durumdan etkilenmez ve değiştirilmez.”
  • kulaklığa her zaman iyi para gömdüm. koyu bir sennheiser kullanıcısıydım. yazın buna geçtim ve çok memnunum. parasını da hakediyor.
  • çok iyi alet. ama hem imac bilgisayar hem de telefon açıksa biraz kafası karışıyor hangisine bağlanacağını şaşırıyor. benim sol kulaklığın şarjında sağa oranla çok daha hızlı bitme sorunu oldu. servise bıraktım 5 günde kulaklığın yenisini verdiler.

noise cancel özelliği oldukça iyi sayılır. uçak yolculukları için ideal. ben daha önce kocaman beats kulaklık taşıyordum uçakta kullanmak için. ama kısa mesafe uçuşlarda airpods pro da iş görüyor.
  • mac ve iphone için kusursuz çalışıyor.

ancak pc (dell latitude 5590) bağladığımda bazen çalışıyor, çoğu zaman da windows’daki ses hizmeti tamamen göçüyor. teams toplantılarında bir anda komple ses iptal oluyor ki bilgisayarı kapatıp açmadan hiç bir ses duymanız mümkün olmuyor.

pc ile kullanma durumunuz varsa almadan önce bir araştırın derim.
  • kaloriferleri sabaha karşı öten bir evim var. daha uyanmama tahminen bir-bir buçuk saat varken ses yüzünden uyanıyor, ses sürekli devam ettiği için alarm çalana kadar uyuyamıyordum. madem uyandım güne erken başlayayım da diyemiyordum çünkü her seferinde inatla tekrar uykuya dalmayı deniyordum. işte bir gün yine sabaha karşı hava üflemeye karar veren kalorifer yüzünden uyanmışken bu kulaklığı taktım. anında o lanet ses noise cancelling özelliği sayesinde kesildi. aylardır sabaha karşı bu kulaklığı takıp uykuya kaldığım yerden devam ediyorum. normal bir kulak tıkacı taktığımda aynı şekilde ses kesilmiyor, bunu da belirteyim. velhasıl, benim için sırf noise cancelling özelliği için bile almaya değer bir ürün.
    ayrıca bence önceki airpods modellerinden daha küçük ve rahat bir yapısı var. eşimin airpodsunu kullanırken birkaç saat sonra kulağım acımaya başlıyordu. bunda öyle bir sorun yaşamadım.
  • sanirim apple'in en sevdigim urunu bu. telefon , saat vs bi sekilde ikamesi var ve f/p oranlari gayet iyi fakat airpods pro bi baska. ıphone'u sanirim onumuzdeki 5 sene daha degistirmem ama airpods pro'nun yeni modeli cikar cikmaz almay dusunuyorum, o kadar cok sevdim yani.