şükela:  tümü | bugün soru sor
25 entry daha
  • gerçekten pratik ve işe yarayan teknolojidir. ilk çıktığında yazılanlardan anladığım kadarıyla zaman içerisinde gelişmeye de devam etmiştir.

sürekli waze kullanıyorum. araç aslında 7 yıllık tomtom navigasyonla geldi ama waze’i bırakıp onu açasım gelmiyor. neyse, sırf bu navigasyon bile sürüşü çok rahatlatıyor. ya da yolda giderken “beni en yakın benzin istasyonuna götür” vs. deyince listeliyor sonuçları bir hareketle gidebiliyorsun. bu da oldukça kullanışlı. durmana etmene gerek yok. yalnız bunda sanırım direkt apple maps’ten yapıyor. yanılıyorsam ya da waze olmasa da en azından google mapste bu tip tarifleri almak mümkünse söyleyiniz lütfen.

apple music de aralıksız kullandığım uygulamalardan. sesli komutla halledebilmek rahat ve güvenli.

whatsapp kullanıyorum bir de. arama yapmak ve cevaplamak için genel olarak. aslında gelen mesajları da okuyor, cevap atmak istersen de söylüyorsun yazıp yolluyor ama ingilizce olarak. bunu türkçe de yapabiliyorsak ben halledemedim. bir yeşil uzağınızdayım.

iş telefonum samsung. onunla android auto’dan whatsappa erişemedim bile. ne whatsapp araması yapabildim ne de aramaları kabul edebildim. apple music sesli komut nanay ve ekran arayüzü çok kötüydü. hadi bu apple yazılımı tamam ama whatsapp’ta niye sorun yaşadım anlamadım. ilgili başlığa da yazacağım ama bunun da sebebini/varsa çözümünü bilen varsa yine bir yeşil uzağınızdayım.

tek sevmediğim tarafı bluetooth ile kullanılamaması. illa kabloyla bağlamamı istiyor. e öyleyken de şarj ediyor. ihtiyaç varsa sorun değil de, telefonu %100 şekildeyken sürekli şarja takılı bırakmak istemiyorum. pil günümüzün hassas konusu malum. sırf o yüzden aslında iş telefonundan android auto ile bir alternatif yaratmaya çalışıyorum doğrusu.
1 entry daha