• adresi

apple seri numarasını girdiğiniz andan 2 dk sonrasına kadar sizi anın da arayıp, ne gibi sorununuz olduğuyla yakından ilgilenen destek hattı.
    ha benim derdime çare olmuş mudur olamamıştır.
  • tamamen laf salatası, milyonlarca sorunlu telefon ürettiğinden destek birimi yıllardır felç durumda. randevu alıp servise gidebilene helal olsun
  • web sitesine telefon numaramı yazdıktan yaklaşık 15 saniye sonra aradılar yardımcı olmaya çalıştılar. adamlar işin peşini bırakmıyor kesin çözüm için gerçekten çok uğraşıyorlar. benim işimi kısa sürede hallettiler ayrıca arayan elemanın sohbeti çok iyiydi,derdini dinliyor yeri geliyor yorum bile yapıyor 20 dakika konuşuyorsun ama sıkılmıyorsun. benim düşüncem apple'ın bu konuda da 1-0 önde olması..
  • bugün kullanma şansım(?) oldu bu servisi ve benimle ilgilenen çalışanlarının pozitif yaklaşımından oldukça memnun kaldım ve problemimi (bkz: #55357474) oldukça hızlı ve beklediğimin ötesinde çözdüler. teşekkürler apple
  • (bkz: applecare)
  • geçen gün twitter'daki apple türkiye hesabını teyit etmek için aradığım destek hattı. muazzam bir ilgi ile size müthiş hissettiriyorlar. görüşmenin sonundaki konuşmalar şu şekilde oluyor.

-sn. fuşki çiğniyan sizin gibi sorumluluk sahibi biriyle tanıştığım için çok memnun oldum. bilgilendirmeniz üzere gerekli işlemi başlatıyor olacağım.
    + est.. estağf.. estağfurullah efendim (hiç bir müşteri temsilcisinden böyle ilgi görmediğimiz için bu kısımda şaşırıp cümle kuramıyoruz) kim olsa aynı şeyi yapardı (sanırsın memleketi kurtardık) ben de sizinle tanıştığıma çok memnun oldum ateş bey (ateş diye isim mi olur amk) şimdi çağrıyı sonlandırdığımızda cebimdeki samsungu çöpe atıp ayfon almaya gidiyorum. ilginize minnettarım.

işin latifesi bir kenara, apple marka bir ürününüz yoksa dahi kendinizi mutsuz hissettiğiniz bir anda aramanızı tavsiye edeceğim çağrı merkezi. harikulade iş çıkartıyorlar. takdire şayan.

not: twitter'daki "bu tiviti rt'leyen 5 kişiye steve jobs'un penisi hediye" gibi tivitler atan apple türkiye isimli hesap sahte imiş. ateş beyciğim apple'ın türkiye hesabı olmadığı bilgisini verdi. itibar etmeyiniz.
  • akşam geç bir saat sevgili yeğenim gözyaşları ile gelip i-pad'de annesine ait bir dosyayı sildiği için annesinden azar işittiğini söyleyince, o minik güzel yüzünün yaşlarla ıslanmasına dayanamayacağımdan işi gücü bıraktım. hemen tüm recovery programlarını denedim. apple destek servisinin yardımcı olacağına emindim ama çalışma saatleri dışındaydık. apple destek amerika'yı aramak aklıma geldi, sorunu anlattık. 5-10 dakika içinde silinmiş tüm dosyalar geri yüklendi. bu teknolojiye hayran kaldığımdan android cihazlarıma veda etmek üzereyim.
  • abi desteği dibine vuruyorlar, ve daha önce hiç karşılaşmadığınız derecede ilgili alakalılar, problem çözülene dek yakanızı bırakmıyorlar, sizi microsoft a mahkum etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. daha önce microsoft'tan ürün anahtarı problemi yüzünden destek aldığımda, hayatımın en problemli dakikalarını yaşatmışlardı.

deneyin derim.
  • apple'dan kopamayacaksam ahanda sebebi onlardır işte.

verdikleri hizmet baştan sona yüz güldürücü, el üstünde tutucu.

geçen gün aradığımda "bugün nasılsınız" dedi konustuğum yetkili bana.

ulan bana annem bile bugün nasılsınız demiyor yaa???

seviyorum seni applecare.
  • bir aydır neredeyse tüm departmanlarıyla konuştuğumdur. en yetkili müşterisi şuan benim.
    ve sizin ben yapacağınız desteğe kanzuk'un dürümünü iteleyeyim.

bu nedir arkadaş ya!!
    iphone 5 cihazımız her iphone cihazının başına gelen elden ele yaşlılara uzatalım şeklinde bir büyüğümüze gitti.

gün geldi telefon kitlendi, açılması için iphone bul özelliğinin kapatılması gerekiyor ama kimse ne şifre, ne icloud kimliğini hatırlamıyor. arzular şelale durumu.

sizden istenen sadece fatura dendi ama durum beklediğimden çok zor geçti.

ilk önce fatura okunmuyor yenisini gönderin aldığınız bayiden arşivden yenisini isteyin.
    başımızın belası turkcell ve harcanan 1 hafta fatura gönderildi.
    ikinci problem swap cihazı olması. swap değişim cihazı sistemlerinde gözükmediğinden, genpa'dan yazı isteyin.
    genpa sağolsun gözüm çok korktu ama anında mail atarak geri dönüş sağladılar tebrikler.
    tüm işlemlere rağmen gene apple irlanda birimi barışma teklifimize olumsuz yanıt verdi.

son olarak bana steve jobs'u bağlayın dedim, kanserden kaybetmişiz haberim yok. tamam o zaman amerika başkanı'nı en yetkiliyi bağlayın dedim, seçimler nedeniyle müsait değilmiş ama türkiye'nin en yetkilisi şansıma müsaitmiş bağlandık.

sağolsun yetkili abimiz sorunu en yakın iş gününde çözeceğine söz verdi. türkiye içinde en yetkili 20 kişiden biri olduğunu söyledi. gerçi söylemesine gerek yok adam konuşunca anlıyorsun.

gerçi ben sorunu ikinci görüşmemde anladım ama diğer 7 çalışan arkadaşa pek anlatamadım. swap değişim cihazı olarak gözükmeyen aleti, kadıköy genpa'dan kağıt alarak nasıl irlanda apple birimine mail atıp bu değişim cihazıdır diyebilirsin?
    ulen elin avrupalısı takar mı? beyler ve bayanlar bu sorun olabilir mi? dedim ama ikna edemedim.
    gerçi yüzlerine vurmadım ama tüm konuşmalarımda özellikle belirttim.

yetkili abimiz teşekkür etti ve siz haklısınız dedi sorun swap olmasından kaynaklı, normalde swap olarak gözükmesi gereken cihaz sistemlerinde gözükmüyor. ilk önce swap gözükmemesini düzeltmeliyiz dedi.

gözümden iki yaş geldi. bana mail adresini ve departman numarasını verdi. 10 kez aramam için özel olarak tebrik etti, allah var saygılı insanım konuşmalarımda recep ivedik gibi mala bağlamıyorum saygılı davrandım hepsine.

bakalım pazartesi son kez apple irlanda ile barışma teklifimizi yineleyeceğiz.

not: apple irlanda tüm avurpa'nın operasyon birimi gibi bir nanesi. dünya'da olabilir icloud şifreleri oranın sunucularında olması kuvvetle muhtemel. insanın patlatası geliyor olaylar olaylar olur.

icloud şifremi unuttum? ne yapmalıyım? gibi bir probleminiz varsa en yetkili abinin mail adresini sözlük yazarlarına paylaşabilirim. yeşillendirin.

edit: ismi soruldu sonra paylaşmamam konusunda uyarıldım. zaten siz sorununuzu adam gibi çözmeye çalışın, kimsenin benim gibi mallıklarla uğraşacağını sanmam. son çare bana gelin. ekşi sözlük içinde tanıdıkları var.

edit 2: yetkili beyim hastalandı. o sıra apple beni kimler kimler istedi dedi siktir çekti gene.
    oğlum bildiğin çalışan telefon gözlerimin önünde baba bana şifremi gir diye bekler gibi bir hal.
    ağlayacağım....
    attığım mail zaten ortalığı yıkar anasını satayım. en son ssg'yi araya sokup tim cook'la görüştürmeyi düşünüyorum.

edit3: öyle ess'e, böyle dick.

apple case ıd: 100057493219

yetkili departman.

eergin@apple.com

swap değişimden kaynaklanacağını söyledi. ilgilendi ama sonra yüksek ateşten kaybettik. dahili numarası sizlere ömür, telesekretere ulaş demiş telesekreterle daha tanışamadık. apple aşmış iletişimde.

gozvardar@apple.com

ben ilgileneceğim bundan sonra dedi, maillerin tekini bile cevap vermedi. tanışamadık.

atuzun@apple.com

yoo dostum dedi, swap filan geç bunları. konuşturmadı bile. cihaz zaten swap gözüküyor dedi.
    fatura sahte demeye getirdi. ulen id numarası seri numarası belli, sahte faturayı turkcell iletişim bayisi vermiş dedi. kafamın iyice içine etti.

bu başlığı takip eden sevgili çalışan 4ntemortem adlı kişiye adam akıllı ne yapmalı dedim. hani sözlük burası insanlar sorar yardımcı olursun olmadı olamam dersin. adam o sırada beşiktaş'ın derdinde debe kasıyor.

ayrıca sikerim öyle departmanı ya. ne yaptıkları belli değil, 13 görüşme boyunca benden telefon numarası ve mail adresi istemek nedir ya?

ulen sistemde benim aradığım gözükmüyorsa kapa o dükkanı!! yok ayak yapıp bilgilerimin ekrana gelmesini bekliyorsan söyle bana! ya da olmadı bilgilerim gözüküyor teyit istiyorsan onu da belirt!!!
    herkes farklı telden çalıyor. hadi yetkisiz departmana eyvallah ulen yetkili departman arasında çalışanlar alakasız alakasız yorum yapar mı ya!!

ya aracı departmansanız irlanda ile konuşacak kimse yoksa sizin ben!! irlanda cevabı bildiğin google translate yapıştır gitsin!!

ulen irlanda'da sadece maile adımı kopyalayıp yapıştıran göt!! onu da yanlış yazıp durma! bazen faturada yazan ismi bazen mailde yazan ismi!! kafasına göre, eksik gedik yazıyorsun!!
    senin yapacağın kontrolü de sikeyim.
hesabın var mı? giriş yap