şükela:  tümü | bugün
  • benim laptop'da var 5 sene içerisinde 1-2 kere kullandım.

cd-rom'u söküp 1 tb hdd taktım bilgisayarın kendisine de 240'lık ssd taktım.

ama başlık iyi açılmış " apple laptop " denmesi apple fanboy'ları iyi tetikler.
  • apple markasının laptopa cd-rom koymayı insanların gerek duymayacağını düşünerek yapmadığı durumdur. yıl olmuş 2020 cd kullanan mı var gibi durumları mantıklı bulmuyorum. bir yere teslim etmek açısından çok uygun bir araç, ucuz ve üstüne durum bildirerek verebiliyorsunuz. özellikle üniversitelerde ödev konularında çok kullanılır öğretmenler flashların kime ait olduğunu tespit edemediği ve geri verme durumu olmadığı için ödevleri cd ile toplarlar incedir ve saklanması kolaydır. 5 yıl ellerinde tutmaları gerektiği için tutup sonra da rahatlıkla imha edilebilmektedir üstelik cdye yazma durumu olduğu için dosyaların silinmesi gibi yanlışlıklar da mümkün değildir. yani siz kullanmıyorsunuz diye yıl olmuş 2020 kim kullanıyor ki demeniz mantıklı değil bence bu tarz sektörlerde hâlâ en uygun bilgi taşıma aracı hâlâ cd ve dvdler. bu arada bulut ortamı da var fakat orada bilgileri kaybetmek şu an çok kolay o yüzden bence en güvenli bilgi taşıma aracı da yine cd ve dvdler.
  • bluray yazıcı bulunmalıdır tek seferde 25-50 100 gb veri yazılabiliyor 100gb'lık diskler 1000 yıl dayanıklı olacak şekilde üretiliyor ancak bakıyorum artık gaming pc kasalarında bile okuyucu yeri yok yerine ön yüzünü tamaen rengarenk fanla doldu çin kerhanesi benzeyen kasalar var
  • bumu sokakta şöyle allaha küfretmiş gibi saldırırlar apple dini mensupları.
  • yıllardır utanmadan 128 gb ssd'li, hard disksiz laptop satan firmadır apple. 2011'de satilan pc'lerde bile 1 tb hdd standarttı.

telefonlarda samsung, xiaomi 4000 tl bandındaki modellere bile 128 gb depolama sunarken, apple 7500 liralık telefonuna (iphone 11) 64 gb koymaya utanmiyor.

10 dolara kralı alınacak monitör standını 1000 dolara satan firmadır ayrıca yahu apple. ne bekliyordunuz? musteri enayi olduktan sonra monitörü laptoptan ayrı satsa, "obi epıl geleceği gorüyor, monitore ne gerek var?" deyip, domalarak alacak kitle olduktan sonra...
  • 2016 sonrası modellerinde degil cd-rom usb bile bulunmamaktadır. (type c var)
  • cd mi kaldı arkadaşım
  • aynen 1.44 disket sürücüsü de bulunmuyor bu devirde olacak iş değil
  • apple marka laptoplarda 3 1/2-inç floppy disk girişi olmayışı kadar trajik değildir.

komik hiç değildir.

edit: la millet de ciddi ciddi cevap yazıyor, cd mi kaldı falan diye sakjdşffk