şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: mağara serindir keşke hiç çıkmasaydın)

ayrıca usb'den bağlanan harici cd okuyucusu diye bir cihaz var süper bir şey.
  • innovation! sadece apple markasının değil neredeyse bütün markaların uygulamaya koyduğu eylem.

cd-rom artık tofaş şahin gibi bir şey. türkiye'de şahin kullanım oranını düşününce, cd-rom kullanmak isteyenlerin bir o kadar çok olabileceğini ön görmek çok zor değil.

(bkz: iso)

sebepleri;
    https://www.lifewire.com/…uter-optical-drive-832403

edit: çaylak olarak link refere edilemediği için düzeltildi.
    edit2: usta yazar olarak link tekrar düzeltildi.
  • (bkz: serial port) da yok. bu ayip apple'a yeter.
  • apple ile alakası yok , apple sadece ultrabook uretiyor , ultrabooklarda kimse cd-rom kullanmıyor zaten. yani cd-rom olmayisinin apple ile ilgili olduğunu söylemek saçma. eğer diğer markalar genel anlamda cd-rom koysaydi ultrabooklara o zaman bu tespit doğru olurdu. teknik olarak apple ürünlerinde yok ama sadece apple ürünlerinde bu durum olmadığından bunu apple'a mal etmek yanlış.
  • kullandığım macbook pro 2017 için şöyle konuşayım;
    sadece 2 tane type-c(thunderbolt) var. peki benim için bir eksiklik mi? hayır.

ayrıca type-c çok çok hızlıdır. ve 5 tane port olacağına 1 tane port oluyor yer kaplamıyor.

ben memnunum. hdmi, usb gibi portlar yerine sadece type-c koyup geçiyor apple.
    dönüştürücüyü ekstradan satıyor :))
  • evde pentium 4 laptop var adamlar bilgisayara pcmcia girişi, paralel port, cd-rom (dvd veya yazıcı değil), ethernet girişi, kızılötesi hatta usb girişi bile koymuşlar. üstelik ekran 16/9 değil 4/3 dolayısıyla kocaman gözüküyor. hem de windows xp var.

apple 4 tane usb type c koymuş şarj girişi bile yok
  • usb'de gereksiz artik. air drop ve bluetooth her isimi goruyor. evde dijital duduklu tencere var, yemek pisince wireless uzerinden bana haber veriyor. supurgeyi de mesela ofisten calistirabiliyorum.
    en son muhtemelen iphonu sarj etmek icin kullanmisimdir usbyi.
  • aynı güruh ilk iphone çıktığında bu telefonda tuş yok demişti yani anlayacağınız çokta şeee yapmamak lazım.
  • mid2012 macbook pro var bende. hala taş gibi sapasağlam duruyor.kullanıyorum.cd-rom var.pek bir işe yaradığı yok.usb ve hafıza kartı girişi her zaman iş gördü.o yıllarda cd az da olsa kullanılıyordu.yıl oldu 2020.mid2012 diyorum.zaman işte.cd kullanan mı kaldı be arkadaş?
  • hastaya cd vermek yerine email atmasi gereken bir kisinin bence yanlis isyanidir...

bosuna masraf cd, koydugun kutusu, poset neyse israf. email atin kardesim.