şükela:  tümü | bugün
  • birine 'kibariye' diye komut verirsiniz calmaya baslar digeriyse komut momut kabul etmez kendiniz gider kbiariye'yi acarsiniz.
  • spottify'ın tüm platformlarda kullanılabiliyor olması ile öne geçtiği karşılaştırma.
  • spotify' in açık ara kazanacağı versus.

spotify hem kullanım hem de görsel açıdan ios uygulaması gibi dururken ; apple music android uygulaması gibi.
  • apple music'in ses kalitesinin spotify'dan daha iyi olduğu kıyaslama.

scropions - rock you like a hurricane şarkısı ile kıyaslanabilir.

not: spotify da ses kalitesi en iyi olarak ayarlı.
    edit: marshall major kulaklık ile denedim.
  • spotify havada karada götüreceği karşılaştırma... spotify kullanış açısından hem kolay hem de insanı yormuyor... apple'ın burnu havada yaptığı işlere gıcık oluyorum...

yaklaşık 12 yıldır apple ürünleri kullanan biriyim...
  • shazam bağlantısı ve akıcılığı ile spotify fersah fersah önde bence. radyodaki şarkıyı şazamlıyom, sonra spotify açıp shazam listeme giriyom, şarkı tam da orada.
  • kataloğuna king crimson'ı ilk katanın götüreceği versus.
  • sistemin kendi uygulaması olması, diğer apple ürünleriyle tam uyumlu çalışması ve özellikle apple watch uyumu ile benim için kazananın apple music olduğu karşılaştırma. zaten arayıp bulamadığım bir müzik henüz olmadı.
  • spotify ses kalitesini daha temiz veriyor.
    özellikle bas gitarda ck daha iyi anlaşılıyor.
  • yaklasik 1 aydir apple music kullanan biri olarak karsilastirma yapabilicek deneyime ulastigimi dusunuyorum:

iphone 4s kullaniyorum, ios 9.2.1
    spotify arada donsa da daha hizli calisiyor gibi gelirdi. ve bi sarkiyi telefona kaydetmem daha kolay olurdu
    apple music cok akici calismiyor gibi hissediyorum, bir sarkiyi telefona kaydetmem icin uc noktaya basip arti ya basiyorum sonra tekrar uc noktaya basip indirmeye basiyorum ve bu zaman aliyor, cunku bunlar aniden gerceklesmiyor. cok akici degil. bir kac saniyemi aliyor. (suanda denedim 3 saniye falan). muhtemelen yeni iphonelarda ve androidlerde cok daha hizli calisiyordur

apple music in ustun geldigi nokta ise uygulamanin acilma suresi. uygulamayi acip muziklerim kismina dokunup bi sarkiya dokunmam e baslamasi 2.5 saniyeden uzun surmuyor

spotifyda ise iphone 4s in uygulamayi acmasi 10 saniye suruyordu. yeni telefonlar daha hizli aciyodur tabi. arkadasimin 5s i 6-7sn civarinda aciyordu.

muzik arsivi konusunda fark cok yok ancak oasisin bazi albumleri spotifyda bulunmuyor ancak apple musicte hepsi var. ayrica beatlesin anthology albumleri spotifyda yok apple musicte var
    bir seyi apple musicte arayip bulamamistim ama ne oldugunu hatirlayamiyorum suan

ses kalitesi olarak apple music cok cok azcik daha iyi gibi geldi bana ama yeni yakin kulaklik degistirdim yorumum cok guvenilir olmayabilir

ikisinde de guzel onerilerle karsilasabiliyorsunuz. haftalik kesif veya onerilen playlistlerle cok tecrubem olmadigi icin burda karsilastirmayi pas geciyorum

ha ayrica bu yaziyi yazarken apple musicte kesif kismindan bi seyler bakayim dedim, bi sarkiya dokundum. hemen calamadi 2 sn kadar buffering mi bekledi bilmiyorum bi seyler bekledi. arada boyle olabiliyor. spotifyda olmazdi

sonuc olarak:
    spotifyin arayuzu daha guzel ve cok daha iyi bir kullanici deneyimi sunuyor ama apple music de basarili ve iphone 4s kullaniyorsaniz her muzik dinlemek istediginizde telefon elinizde 10saniye+ beklemek zorunda kalmiyorsunuz

apple music ilk 3 ay ucretsiz. bence denemeye deger. heyecan aramiyorum memnunum diyorsaniz spotifya devam edin. apple musicte cok ekstra bir seyle karsilasmayacaksiniz