şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yoktur. fakirler genelde spotify kullanıyor, gözlemlemelerimle bunu fark ettim. çünkü spotify gelir seviyesi düşük insanlar için daha avantajlı. bunun dışında arayüzden ses kalitesine kadar her şey apple music lehine. bir insanın ekonomik gücü olmaz ve alamaz bunu anlarım, apple music daha zengin ve elit insanlar için çünkü. ama parası apple music'e yettiği halde hala spotify kullanan insanın aklından ve mantığından şüphe ederim.
  • (bkz: al biraz yemek ye)

piyasayı domine eden 3 - 4 program kullanıldığı için bu ikisi arasında da hiç bir fark yoktur. asıl sorgulanması gereken, bu iki programı kullananlar arasında bir mantık sorgulaması yapan beynin ne zaman darbe aldığı ve bu beynin tekrar kullanılabilir hale getirilip getirilemeyeceği.

edit: torrentten muzik indirip hala bunun spotofy gibi bi uygulama kullanmaktan daha mantikli oldugundan bahseden babacanlara bir cift lafim var. sizin muzik kulturunuz cok zayif olabilir, yalnızca belirli kaliplarla belirli turlere sıkışmış olabilirsiniz. 40 yil boyunca ayni sarkilari dinlemekten keyif aliyor olabilirsiniz.

telefonunuzda flac formatinda bunlari tutmak sizin icin disk alanini bos yere kaplayan gereksiz bir sey olarak gorunmeyebilir. biz bir sey diyemeyiz.

siz telefon ses kartlariyla degil flac mp3 olarak dinlenilse dahi hic bir fark goremeyeceginiz sarkilar icin zamaninizi harcayip arama tarama yapabilirsiniz.

ama kusura bakmayin 2010 öncesinde neslinizin tukenmesini dilerdim.

cunku biz istedigimiz sarkiyi istedigimiz zaman dinlemek istiyoruz, bir sarki aklimiza gelince acaba listede var mi diye dusunmek istemiyoruz. ya bu telefon giyti sarkilar bitti derdimiz olsun da istemiyoruz. ıstedigimiz cihazdan yalnizca giris yaparak sevdigimiz sarkilara vr cok daha fazlasina erismek istiyoruz.

sanatcilara katkimiz olsun istiyoruz. ayda 10 tl vererek sinirsiz muzik dinleyebiliyorum hic bir sey bunun karsisinda one gecemez. tek bir sarki için album indirme derdi, pcden telefona atma derdini saymiyorum bile bak. hadi simdi 2010 oncesine geri dönüp msn uzerinden en kaliteli müzik uzantisi tartışması yapmaya devam edebilirsiniz.
  • türkçe dinlemiyorsanız, ses kalitesi olarak deezer daha iyidir. arşivden çok ses kalitesine önem verenlere kesinlikle öneririm. 3 ünü de kullandım, deezer dan sonra diğer ikisi çok sıradan geliyor.bir deneyin derim.
  • önemli olan ucuzluğu pahalılığı değil kalitesidir. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi en iyi ses kalitesi deezerdadır, ancak onda da herkesin ihtiyacına zevkine göre tüm müzikler bulunmuyor. f/p olarak bakınca da spotify öndedir. apple music yerine her türlü spotify kullanılır.
  • elimizdeki telefonların ses kartlarının ve kullandığımız kulaklıkların kalitelerinin spotify ile apple music arasındaki farkı duymaya yetecegine, farkın yetecegi ekipmanda da o farkı duyacak kulağa sahip oldugumuzu mu düşünüyorsunuz gerçekten? ikisi arasında canı gönülden fark duyan bir insan zaten ikisini de kullanmaz plağa yönelir.
    öte yandan ben shazamladıgım her 5 sarkıdan 2sinin sadece spotifyda çıkmasından bıktığım icin spotifya geçtim, hiç de pişman değilim. ayrıca arayüzü bana daha rahat geliyor.
  • vardır. spotify'ın milyar tane kullanım kolaylığına sahip olması dışında sadece crossfade/çapraz geçiş özelliğini sunması bile kullanmak için gayet yeterlidir. ortam bağımsız (pc, android, ios vb.) olmasından bahsetmedim bile. teşekküre gerek yok şimdi çekilebilirsiniz.
  • pcde torrentten indirdiğim flac kalitesinde müzik arşivimi android telefonuma mırın kırın etmeden yükleyip google play'deki ücretsiz bir müzik player olan aimp ile dinliyorum. internet kotamdan da yemiyorum.

"kim daha çok para veriyor" diye yarışan bebelere dert olsun.

napster vardı bir zamanlar desem onu da bilmeyeceksiniz nasılsa. dünyaya geldiğinizde rte başbakandı . böyle pis bir nesil..
  • apple kullanan da spotify kullanan da müzik değil müziğin vitrinine teşne insanlar olduklarını gösterirler, genellikle. ben yıllardır terabaytlarca müzik külliyatımı gerek orijinal kayıtlarını edinip gerekse de torrentten flac formatında orijinal albümleri çekip elimin altında bulundurup offline olarak yüzbinlerce müziğe anında ulaşabiliyorum. yeni yetmeler sizi hey gidi..