şükela:  tümü | bugün
  • hepsi öyle midir bilmem ama; bana denk gelen müşteri temsilcisi oldukça yardımsever ve nazikti. sorduğum konu hakkında gayet net bilgiler vermiş hatta yol bile göstermiştir. buradan kendisine selamlarımı iletiyorum.
  • şifresini unuttuğum ipad cihazımı yanlışlıkla formatlamam sonucu kilitlenen ve forumlarda yaptığım araştırmalar sonucu şifreyi hatırlayamamam durumunda cihaza veda etmem gerektiğini söyleyen bilgiler sonrasında kapıldığım ümitsizliğe rağmen son bir kez şansımı denemek amacıyla müşteri hizmetleri ile temasa geçtim, öncelikle beni şaşırtan internet üzerinden randevu alınması ve sizin belirlediğiniz saatte sizi aramaları oldu, (11.30 olarak belirlemiştim, 11.40 da aradılar) sanırım müşteri hizmetleri atina'da olduğu için böyle bir sistem kullanıyorlar .karşıma çıkan son derece kalifiye ve kibar müşteri temsilcisi anıl bey vasıtasıyla kısa sayılabilecek bir prosedür sonrasında cihazımın şifresini çözebildim, kendisine buradan teşekkür ediyorum.
  • 2 gündür toplam 4 farklı müşteri temsilcisi ile görüştüm. bana mı denk geldi bilmiyorum ama, hepsi birbirinden kötüydü. işe yeni mi başladılar yoksa verilen eğitim mi bu kadar anlayamadım. cümle kurmaktan acizler ve müşteri ile nasıl konuşulması gerektiğini bilmiyorlar. gerçekten içim parçalandı.

tanım: daha çok fırın ekmek yemesi gereken çalışanları olan merkez.
  • telefonları servis dışı olan şirket.

onca görüşmeden sonra acilen tekrar arayıp görüşmem gereken müşteri hizmetlerinin iki telefonunu da aradığımda aradığınız numara servis dışıdır diyor. komik mi trajikomik mi anlamadım.
  • (bkz: bircacıkbilmiyorlar) bazı sorunlar nedeni ile muhatap olduğum kişiler ve emin olun bir cacıktan haberleri yok uzun süredir kendi telefonuma jailbreak yapan ve bazı ios dosyalarıyla oynayarak ses sınırını aşan biri olarak söylüyorum bunu şunuda belirtiyim ben programcı veya hacker değilim sadece yönlendirmeleri doğru izleyip sorunlar karşısında doğal çözümleme yapabiliyorum. bunlarla muhatap olurken ne yazıkki bir tanesi g*t edip işinden olmasına sebep olmuştum hayla üzgünüm bu konu hakkında. malum telefonları dinlenmektedir. bir tanesi ilede kanka olmuşumdur bilmediğini söyle ciğerimi ye ama biliyomuş gibi ağız yaparsan ayıptır söylemesi benimde ağzım laf yapar. birde söylemek istiyorum bu muhtelif müşteri hizmetlerinin ilk konuşmasında sizi cahil biri zannederek konuşması akabinde sizin ona eğitimli bir beyaz türk olduğunuzu belli etmeniz paha biçilemez bir haz verir. (genel müşteri hizmet servisleri) edit: bir arkadaş atinadaki müşteri hizmetlerini anlatmış türkiyeden her arandığında orası bağlanmaz zaten muhtemelen entryi girdiği tarihte aramış o sırada bayram dolayısı ile atinaya yönlendirilmişti türkiyedeki çağrılar saygılar
  • 50dk boyunca bir yandan sorunumu kendine dert edercesine içtenlikle çözmeye çalışıp aradaki boşluklarda ise faydalı olacağını düşündüğü bilgileri aktaran, yardımsever çalışanlara sahip örnek alınası müşteri hizmetleri birimidir.
  • gördüğüm en iyi müşteri hizmetleri. geçtiğimiz yıl telefon rehberim silindi. telefoncular ve avea açıklama bile yapamadı, apple müşteri hizmetleri sorunun microsofttan kaynaklandığını açıklayıp 1 gün sonra inceleme yaıp, arayacaklarını söyledi.

1 gün sonra "hotmaildeki adres defterini gmail listesine, oradan da clouda yüklein" gibi bir sürü amele işini koordine ettiler ve sabırla anlattılar. 1 gün sonra tam da bildirdiğim saatte müşteri temsilcisi tarafından arandım, telefonda bekletilmedim bile. ben alışık değilim bu kadar ilgiye...
  • geçtiğimiz gün i-sight kamera değişim programına dahil olan iphone 6plus için çaldırdım telefonlarını, predictive dialing kurgusu nu takip eden 10. sn de telefonum çaldı ve görüşmeye başladık. gayet pozitif ve ilgili bir çalışan (bukent hnm) sorunumu sabırla dinledi ve çözümü için genius bar'dan randevu almam gerektiğini iletti, 1 haftadır randevu alamadığımdan yakındım, saatlarce uğraşmama rağmen alamadığım randevuyu bugün saat 15:00 olacak şekilde 3 dakika da benim yerime aldılar. hizmet kalitesi için kafamda olan rakamın 2+ üstüne çıkıp benden 9 u aldılar.. fiilen hizmet kalitesini değerlendirebilmem için saat 15:00 deki randevuyu bekliyorum.
  • amerikada ki musteri hizmetleri aptallardan olusan musteri hizmetleridir. macbook pro mun wifi problemine 5 defa aradim 5 inde de farkli cozum aldim. hepsini de denedim ama olmadi. lan bunun bir kurali kaidesi yok mu. kendi aralarinda bile tutarli degiller.

not: genius bar ayri tabi