şükela:  tümü | bugün
  • apple’ın, icloud tabanlı not alma uygulaması. apple cihazlarda veya icloud.com’da kullanılabilmektedir. evernote’nin çoğu özelliğinin işime yaramamasından dolayı tüm notlarımı bu uygulamaya geçirdim ve oldukça rahat ettim. apple notlar uygulamasında, temiz ve kullanışlı arayüzü sayesinde direkt notlarınıza odaklanabiliyorsunuz. ayrıca uygulamaya basit dediysek o kadar da değil. tüm apple cihazları arasında hızlı senkronizasyon, not paylaşımı, resim ekleme, çizim yapma, ince-kalın veya italik font gibi temel özelliklere sahip. evernote’nin bug’larından sıkılanlara şiddetle tavsiye edilir.

    edit: 2 defa cihazlar arasında yaşadığım senkronizasyon problemlerinden dolayı çok önemli notlarım silindi. apple destek ile uzun uzun görüştük. hatta üst düzey yöneticilerine aktarıldım ancak sorunu çözemediler ve sadece üzgün olduklarını belirttiler.
  • apple ürünlerinin içinde gelen, evernote'tan çok daha hızlı çalışan uygulama. not grupları için klasörleme de yapabiliyorsunuz, resim, video'da ekleyebiliyorsunuz, liste de yapabiliyorsunuz. oldukça sade ve pratik. icloud üzerinden sync de kolay. ios 11 ile boyama, şekil çizme özellikleri falan da geldi, iyice şahane oldu.
  • ekranı bölüp iki notu aynı anda görüp editleyebilsek süper olacak. onun dışında hastasıyız.