şükela:  tümü | bugün
  • verilerine güvenilip güvenilmeyeceğini, güvenilecekse ne kadar güvenileceğini merak ettiğim uygulama.

özellikle adım sayısı ve yürüyüş mesafesi verilerine güvenebilir miyiz? ben ilkel yönetemlerle deneyeyim dedim, sanki attığımdan daha çok adım, kat ettiğimden daha çok yürüyüş mesafesi kaydediyor.

bilen birinin yeşillendirmesini rica ederim.

tatava yapma yürü işte diyene de saygı duyarım.
  • adım sayısı ölçme yöntemi ilkeldir.

basit bi temele dayanır; telefonun salınımı.

bunu test etmek için iphone sahibi 2 arkadaşınızla 2-3 kmlik bi deney yapın. 3 telefon da yol sonunda bambaşka veriler elde edecek.

ayrıca yürürken telefonla konuşulursa da ölçüm yapmaz.

sonuç itibariyle profesyonel bi ölçüm değildir. kesin mesafe ölçümü için gpsli bi saat (ya da telefonun gpsini kullanan bi uygulama) kesin adım ölçümü için de ayakkabı kiti kullanmalısınız.

yine de fikir verir. güzeldir. çok seviyorum.
  • çıkılan kat, yürünen mesafe ve atılan adım olmak üzere birçok veriyi gösteren uygulama. üç aşağı beş yukarı doğru olduğunu düşünüyorum. sürekli gidip geldiğim yerlerin mesafesini doğru ölçüyor. adım konusunda ufak tefek sapmalar olabilir.
  • hakkındaki "yürürken telefonla konuşulursa da ölçüm yapmaz." ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır * zira telefonla konuşurken kesinlikle yerinde duramayan bir insan olduğumdan dolayı, bu uygulama sayesinde gün içinde telefonla konuşurken kilometrelerce yol yürümüş olduğumu fark etmiş bulunmaktayım.
  • android uygulamalarına göre çok daha güvenilir sonuçlar veren adım sayara sahip uygulama.

ios'u sevmediğimden android kullanıyorum fakat android dünyasında bu uygulama kadar doğru sonuçlar veren uygulama yok. s health, google fit, sony lifelog hepsi kah iki katı mesafe gösteriyor, kah yarısı kadar mesafe gösteriyor. tamam adım saymak sonuçta telefonun ana görevlerinden değil fakat %80-90 doğru sonuçlar vermesi beni tatmin eder. fakat android uygulamaları bu konuda sınıfta kalmışa benziyor. sadece pedometre isimli uygulama apple kadar doğru sonuç verebildi. ilgili uygulama