11 entry daha
  • teknosa'nin duvarlari beyaza boyanmis hali. ne var ove ove bitiremeyecek anlamiyorum. bana hicbir zaman yazicioglu'nun samimiyetini hissettiremiyor.
  • sozlukte fanboy'lari olan dukkandir.
    (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)
  • türkiye'dekileri gayet dandik olan mekanlardır. çoğunlukla ilgisiz ve bilgisiz olan satış görevlilerinin abd' deki herhangi bir apple store'daki müstahdemlerden filan ders almaları gerekir. ne fiyatı, ne özellikleri biliyorlar. fiyat politikaları da garip, teknosa veya vatan' dan macbook/macbook pro alırsanız genelde daha ucuza almış oluyorsunuz.

ama yine de teknosa' daki dizüstü bilgisayarın ağırlığını sorduğunuzda cevap veremeyip, bilgisayarı dijital tartıda(bildiğin tartı) tartmaya çalışıp kendini iyice rezil eden çalışanlardan iyidir.(kanyon teknosa) en azından bu kadar kötü değiller.
  • türkiye'de olanları distribütöründür; apple'ın değil. bi bakıma çakmadırlar. apple türkiye'de bilkom gibi 3. parti şirketlerle vardır, o yüzden de hizmeti bok gibidir. bir de itunes app store vardır ki bunun konumuzla alakası yoktur.

toplamda 260 adet vardır. bunlardan 211'u amerika'da, 21'si ingiltere'de, 10'u kanada'da, 7'si japonya'da 5'i avustralya'da, 3'ü isviçre'de, 1'er tanesi de almanya, italya ve çin'dedir. daha fransa'da bile açılmamıştır bu sene açılacaktır.
  • türkiye apple store çalışanlarının çok azı apple bilgisayar (ipod ve iphone değil, mac) kullandığı için malesef çoğu bilgisizdir. kısa bir eğitimden geçip oralarda çalışmaya başlayan tezgahtarlardan oluşur personel.

haa iyileri var mıdır? evet, mesela istinye'deki apple center çalışanları (en azından bir iki tanesi) oldukça bilgilidir. ama bu yetmez...
  • türkiye'de yoktur bunlardan. doğal olarak türkiye'de çalışanı da yoktur.
    (bkz: apple center)
  • tezgahtarlarından biri, laptoplar hakkında tavsiyesi istendiğinde; "valla ben evde toshiba kullanıyorum, çok da memnunum onu öneririm" diyerek beni dumurdan dumura sürüklemiştir..
  • haziran ayında çıkan sd kart yuvalı macbookları hala getirememiş olan mekanlar. amerikalının ikiye aldığını burda beşe satarken iyi ama.
  • türkiyede olanların ismine apr* deniliyor.
    (bkz: pupa)
    (bkz: troya)
    (bkz: arti)
256 entry daha
hesabın var mı? giriş yap